13. februārī Ērgļos norisinājās ziemas cikla "Apslēpo Vidzemi trīs nedēļas nogalēs!" pirmais Kvadrum tautas slēpojums. Ērgļu sniegotajās trasēs devās vairāk nekā 400 ziemas aktivitāšu cienītāju – gan rūdīti sportisti, gan aktīvas ģimenes no visas Latvijas.
Ikvienam dalībniekam atkarībā no fiziskās sagatavotības tika piedāvātas dažādas distances: 21 km, 14 km, 7 km un 3 km. Sacensībās uzvarētāji tika noteikti 16 vecuma grupās.
Slēpošanas talantu demonstrēja Raivis Zīmelis no Madonas, pārstāvot Trek-Philips komandu, un uzvarēja 21 km slēpojuma kopvērtējumā ar rezultātu 00:55:33. Sievietēm kopvērtējumā ātrāk par visām 14 km distanci pieveica Laima Klauža no Rīgas (pārstāv G4S Latvia/Fans Team) ar rezultātu 00:49:08.
Ar iespaidīgu sagatavotību izcēlās arī uzvarētāji savās grupās – Gints Rozenbergs (00:56:43) no Alūksnes un Mareks Birkentāls (00:57:28) no Talsiem.
Arī bērnu distancēs bija vērojams liels cīņasspars līdz pēdējam metram. Visās bērnu grupās mazie dalībnieki saņēma piemiņas balvas, bet pirmie trīs – godam nopelnītās medaļas. Savukārt paši mazākie izmantoja iespēju slēpošanas skoliņā apgūt pirmos soļus slēpošanā.
Sacensību nobeigumā notika uzvarētāju apbalvošana, un katram dalībniekam tika sagatavots diploms ar slēpojuma rezultātiem. Turklāt katrs dalībnieks uzreiz pēc finiša saņēma īsziņas ar uzrādīto rezultātu.
Pasākums notika brīvā atmosfērā, visi klātesošie – gan dalībnieki, gan līdzjutēji – varēja baudīt karstos dzērienus, pasēdēt pie ugunskura, kā arī atpūtas brīžos izmantot lielo, apsildāmo telti.
Aicinām apmeklēt arī ziemas cikla "Apslēpo Vidzemi trīs nedēļas nogalēs!" turpmākos tautas slēpojumus: 20. februārī gaida Fischer tautas slēpojums Madonā, "Smeceres silā", un GreenDo veselības grupas slēpojums, bet 28. februārī – Halti tautas slēpojums Alūksnē.
Autore: ELĪNA KRŪKLE,
Sportlat projektu vadītāja