Aizvadītajās brīvdienās Liezēres pagastā risinājās Latvijas un Baltijas čempionāta posms enduro. Dalībnieku vidū bija sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Paralēli Latvijas čempionātam Liezērē norisinājās arī Baltijas čempionāta trešais posms. Aptuveni 60 km garajā trasē šoreiz sportistiem nācās piedzīvot patiesus dubļu pārbaudījumus, savu meistarību apliecinot divos ātruma testos – enduro un motokrosa testā.
Šīs sezonas otrā posma rezultāti liecina par plašu jaunās enduro paaudzes izaugsmi un nopietnu cīņu par kopvērtējuma izkārtojumu sezonas noslēgumā. Sacensību Liezēres posma organizatore Anita Daugello stāsta: – Sacensības ir notikušas, bet atceroties, kā tās tika organizētas, saprotu, ka bez liezēriešu atbalsta nebūtu iztikusi. Darbs bija ļoti smags, prasīja lielu pacietību un daudz pūļu, bet, manuprāt, tās izdevās lieliski. Sacensības Liezērē šogad notika otro reizi. Pagasta iedzīvotāju atsaucība bija liela. Latvijas un Baltijas čempionāta posmā startēja 103 dalībnieki, kas veica 61 km garu posmu pa Liezēres un nedaudz – pa Aronas pagasta teritoriju. Dalībnieki apbalvojumus saņēma desmit čempionāta klasēs. Pārsvarā piedalījās Latvijas sportisti, bet pirmo reizi Liezēres posmā – arī lietuvieši. Katrās sacensībās startē arī Igaunijas enduro sporta pārstāvji, nevienu posmu līdz šim nav izlaidis Toivo Nikopensius. Trasē varēja sastapt arī Somijas braucējus. Šogad arī skatītājiem bija iespēja vērtēt sportistus un balsot par savu favorītu. Manuprāt, sacensības ir izdevušās, jo apmierināti ir gan sportisti, gan skatītāji. Sportisti ir izteikuši pateicību par sacensībām un to organizāciju. Priecājos, ka tiek novērtētas pieliktās pūles. Šogad visos kontrolpunktos darbojās meitenes, kas sev uzticēto darbu veica profesionālā līmenī. Paldies jāsaka Leldei Pietai, kas organizēja kontrolpunktu darbību, Normundam Urtānam, kas izveidoja vienu no ātruma testiem, visiem zemes īpašniekiem, kuri atvēlēja nelielu daļu zemes trases izveidošanai. Sacensības vēroja ļoti daudz pagasta iedzīvotāju, īpaši atsaucīgi bija jaunieši. Kā katrās sacensībās arī šajās bija gan pozitīvas, gan negatīvas nokrāsas. Dalībnieki bija sašutuši par Ozolu veikala piedāvāto preču klāstu, jo sacensību laikā tajā nebija iespējams nopirkt ne ūdeni, ne pārtikas preces. Veikals bija tukšs. Uzskatu, ka šajās dienās veikala ienākumi būtu strauji palielinājušies, jo ikviens klātesošais labprāt būtu nopircis minerālūdeni, limonādi, čipsus, cepumus vai saldējumu. Veikalā nedarbojas termināls un nav iespējams par precēm norēķināties ar kredītkartēm. Ārzemju viesiem tas radīja problēmas, jo mūsu valsts naudaszīmju viņiem nebija. Skumji, ka tā, jo par sacensībām bija informētas visas iestādes. Tomēr negatīvās lietas nespēj aizēnot pozitīvo enerģiju, kas virmoja pēc sacensībām. Jānis Vinters bija atsaucīgs un nevienam neliedza iespēju palūgt autogrāfu vai kopā nofotografēties. Patīkami, ka sportisti ir atsaucīgi. Arī nākamgad rīkošu kādu no Latvijas un Baltijas čempionāta posmiem enduro. Jācer, ka atsaucība būs tikpat liela. Ir izskanējusi doma arī par Eiropas čempionāta rīkošanu Liezērē, bet to rādīs laiks.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.07.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
ILZES GAUJĒNAS foto