Šīs nedēļas nogalē Madonas novadā norisināsies divas Latvijas čempionāta spēles florbolā – sestdien pulksten 13 Madonas florbola komanda Madonas sporta centrā aizvadīs nu jau sesto šīs sezonas spēli, bet dienu vēlāk arī pulksten 13 2. līgas sezonu atklās komanda „Madona 2".
Pirmajās piecās 1. līgas spēlēs Madonas komanda ir spējusi izcīnīt trīs uzvaras un divreiz cietusi sakāvi. Viens no zaudējumiem bija sīvā cīņā (rezultāts 4 : 6), spēlējot pret šobrīd līgas galvgalī esošo komandu „Valmiera", kas pagaidām pretiniekiem nav uzdāvinājusi ne punkta, bet otrs zaudējums, ko, ja ne pēdējā trešdaļā madoniešu gūtie 4 vārti, (kopējais rezultāts 4 : 9) varētu saukt par sagrāvi, bija, spēlējot pret Valmierai kaimiņos esošās Rubenes spēlētājiem. Komanda „Rubene" tabulā atrodas trešajā vietā.
Uzvaras nenāk viegli
Kaut arī uzvaras madoniešiem izdevās izcīnīt pret objektīvi vājākām komandām, jo daļai no tām šī ir debijas sezona pirmajā līgā, nevarētu teikt, ka panākumi nāktu viegli. Sezonas pirmā spēle kā pa viļņiem tika aizvadīta pret 1. līgas pastarīšiem „Burtnieku novadu". Pirmajā trešdaļā madonieši guva 4 bezatbildes vārtus un jau šķita, ka uzvara ir kabatā, taču otrā trešdaļa atnesa trīs vārtu zaudējumu, kas viesiem ļāva rezultāta starpību samazināt līdz minimumam. Taču trešajā trešdaļā komanda sasparojās un jau tā pirmajās sešās minūtēs atkal bija pretinieka vārtos bumbiņu iemetusi trīs reizes, uz ko pretinieks gan divreiz paguva atbildēt, taču pretenzijām uz rezultāta izlīdzināšanu ar to bija par maz. Beigu rezultāts – 7 : 5. Otrajā un trešajā sezonas spēlē tika piedzīvoti zaudējumi. Ceturtā spēle tika aizvadīta pret 1. līgas jaunpienācējiem „FK Ādaži". Iepriekšējā sezonā Madonas 2. līgas komanda ar ādažniekiem jau bija aizvadījusi principiālas cīņas, tagad spēkošanās pacēlās vienu pakāpi augstāk. Līdz mača vidum spēle ritēja piesardzīgi un lēni, taču otrās trešdaļas vidū madonieši ar četriem bezatbildes vārtiem rezultātu nosvēra būtiski par labu sev. Arī desmit minūtes līdz spēles beigām rezultāts vēl liecināja mājiniekiem labvēlīgo 8 : 4. Taču paviršības gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, summējoties ar nevajadzīgiem noraidījumiem, ādažniekiem sniedza nelielu cerību uz izglābšanos, kas gan šoreiz nenotika. Beigu rezultāts – 10 : 7.
Diezgan mokoša Madonas florbola komandai izvērsās aizvadītās nedēļas spēle Ķekavā pret vietējo komandu „Ķekava 2". Spēlējot uz standartiem neatbilstošā laukuma, kļūdu netrūka, un arī noraidījumu (vajadzīgu vai nevajadzīgu – par to var diskutēt) nebija mazums. Taču arī vārtu gūšanas momentu bija daudz, no kuriem tikai retais tika izmantots. Rezultātā samocītā spēlē gūta uzvara ar rezultātu 6 : 4.
Sniegums uzlabojas
Kaut arī rezultāti ir atšķirīgi, var pamanīt, ka komandas spēle un spēlētāju savstarpējā izpratne laukumā ar katru nedēļu uzlabojas. Šobrīd pats svarīgākais ir sagatavoties izslēgšanas spēlēm, kur par tiesībām nākamsezon spēlēt virslīgā cīnīsies astoņas 1. līgas labākās komandas. Pēc piecām spēlēm 10 komandu konkurencē Madonas komanda pašlaik atrodas 4. vietā.
Ja palūkojas komandas un spēlētāju statistikā, var pamanīt gan iepriecinošus radītājus, gan ciparus, pie kuru uzlabošanas noteikti vēl var un vajag piestrādāt. Priecē tas, ka līgas rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā ir trīs Madonas komandas uzbrucēji. Ilgu laiku rezultatīvāko spēlētāju galvgalī pabijušo Renāru Vārsbergu, kas piecās spēlēs guvis 9 vārtus un 3 piespēles, piektā spēļu kārta ir atvirzījusi uz ceturto vietu. Lēciens uz sesto vietu pēc pirmajās trijās sezonas spēlēs ilgušā „sausuma" perioda (0 + 1) ar iepriekšējās divās spēlēs izcīnītajiem 10 punktiem (5 + 5) padevies Madonas komandas jaunpienācējam Edgaram Gailumam, kas pērn „RTU Inspecta" komandas sastāvā bija Latvijas čempiona godā. Devītajā vietā atrodas vēl viens komandas jaunpienācējs – Kalvis Dimants, kas paralēli kapteiņa un komandas trenera pienākumiem spēj demonstrēt arī atzīstamu rezultativitāti (4 + 6). Nekur tālu aiz šiem pieredzējušajiem spēlētājiem neatrodas arī Raivis Kreicbergs (7 + 1), kas līdz šim publiku ir priecējis ar ļoti skatāmiem vārtu guvumiem.
Rezultativitāte galvassāpes nesagādā, taču vājā vieta šobrīd ir savu vārtu drošība. Iesisto un ielaisto vārtu attiecība ir 0. Komandai, kas sezonas beigās pretendē uz augstu vietu, attiecībai noteikti ir jābūt ar plusa zīmi. Vienu vainīgo, kādēļ madonieši iemet tikpat daudz vārtu, cik ļauj iesist, nosaukt grūti. Protams, galvenais atbildīgais par vārtiem ir vārtsargs, taču sen zināmajā apgalvojumā, ka aizsardzība sākas ar uzbrucējiem, ir liela daļa patiesības. Spēle aizsardzībā ir jāuzlabo visās trijās līnijās – uzbrukuma, aizsardzības un vārtu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 28.10.2010.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
IMANTA PULKSTEŅA foto