Madonā, sporta bāzē "Smeceres sils", 9. un 10. janvārī Latvijas kausa izcīņas 1. kārtas sacensības biatlonā pulcēja dalībniekus no Madonas, Cēsīm, Alūksnes, Daugavpils, Talsiem, Aizkraukles. Sastādīt konkurenci latviešiem bija ieradušies arī Lietuvas biatlonisti.
Pavisam savās vecuma grupās sacentās ap 90 biatlonistu, tostarp 25 sportisti no Lietuvas.
Prieks, ka abi Madonas sporta skolas biatlonisti, Airas Bērziņas audzēkņi Mārtiņš Indriksons un Matīss Spaile šajās atlases sacensībās pierādīja savas spējas un tika izraudzīti līdzdalībai pasaules čempionātā jauniešiem un junioriem, kas norisināsies Zviedrijā.
9. janvārī biatlona sprinta distancē A grupā, veicot 7,5 km, Mārtiņš Indriksons ierindojās 3. vietā, Matīss Spaile – 4. vietā. 10. janvārī klasiskajā biatlonā, veicot 12,5 km, Matīss Spaile uzrādīja otro labāko rezultātu, Mārtiņš Indriksons, pieļaujot četrās šautuvēs 9 sodus, ar ātru soli slēpojot, spēja izcīnīt 5. vietu.
Sprinta distancē B grupā no Madonas BJSS biatlonistēm veiksmīgi startēja Laura Kupča, izcīnot 1. vietu. Klasiskajā distancē, veicot 6 km, Laurai Kupčai – 2. vieta, bet māsai Kristai – 3. vieta. C grupā 5 km biatlona distancē Madonas BJSS biatlonistei Daijai Līvai Aivarei – 3. vieta, sprintā viņa palika ceturtā.
Ņemot vērā to, ka laiks ir auksts, abu dienu uzvarētāju apbalvošana notika Madonas sporta centrā. Latvijas kausa izcīņas 1. kārtas biatlona sacensību uzvarētāju apbalvošanā klāt bija Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš, sporta jautājumu koordinators, eksbiatlonists Gundars Upenieks, balvas pasniedza Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Ints Krievkalns. Pēc tam sporta centra konferenču zālē noritēja Latvijas Biatlona federācijas valdes sēde.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
MĀRA GAILUMA foto