Viļņas apkārtnē notika Baltijas valstu čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas izlases sastāvā startēja arī četri Madonas BJSS orientieristi – Una Arama, Elīna Svilpe, Mārtiņš Sirmais un Andris Jubelis.
Pirmajā sacensību dienā notika stafetes, kur vīru elites grupā pēdējo etapu veica Mārtiņš Sirmais. Mārtiņš mežā devās kā otrais – minūti un trīsdesmit sekunžu aiz lietuviešu sportista, bet distancē izdevās viņu noķert un apsteigt, izcīnot uzvaru. Tāpat stafetē no otrās vietas uz pirmo mūsu izlases komandu izvirzīja Andris Jubelis.
Garajā distancē, kuru Mārtiņš parasti neskrien, šoreiz konkurentiem viņš neatstāja lielas cerības, jo otrās vietas ieguvēju apsteidza gandrīz par divām minūtēm. Andrim trauma liedza iekļūt trijniekā (kājas sastiepums), un tika izcīnīta ceturtā vieta. Arī Elīna Svilpe izcīnīja 4. vietu D16 grupā. Sievu elitē Una Arama – 5. vietā, nedaudz pietrūka līdz medaļām.
Mārtiņš un Una no 25. maija līdz 1. jūnijam startēs Eiropas čempionātā un pasaules kausa posmā, kas šogad notiks Ventspilī.
Autors: GUNĀRS IKAUNIEKS