Svētku priekšvakarā, 17. novembrī, Rīgā norisinājās pirmais Baltijas skvoša čempionāts jauniešiem. Mārtiņam Baumanim, startējot grupā U-18, izdevās uzvarēt visus – dalībniekus no Lietuvas un Igaunijas, arī Rīgas un Liepājas pārstāvjus, kā arī pašmāju spēlētāju Kristapu Vēzi, kas turnīra noslēgumā ierindojās 5. vietā.
Augstas klases sniegumu demonstrēja B-18 grupas jaunieši. Finālspēle norisinājās starp madonieti Mārtiņu un par viņu vienu gadu vecāko liepājnieku Matīsu Imbovicu (2 : 1), bet cīņā par trešo vietu šīs grupas jaunākais spēlētājs Eduards Stikuts piekāpās lietuvietim Matas Pempem.
Meiteņu un iesācēju grupās dominēja Igaunijas jaunie spēlētāji, kuru sagatavošanā lielu darbu ieguldījusi Pērnavas skvoša kluba entuziaste un viena no Igaunijas skvoša līderēm Alise Allas, kas uz turnīru ieradās ar sešpadsmitvietīgu autobusu. Latvijas spēlētāji uzvarēja spēcīgajā B-18 grupā un arī B-13 grupā, no lietuviešiem augstākais sasniegums bija 14 gadu vecajam, strauji progresējošajam Matas Pempem – 3. vieta B-18 grupā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2012.
Autore: VOLDEMĀRS SVILĀNS,
Madonas skvoša kluba treneris