Lai arī visi galvenie svētki Mārcienā būs tikai augustā, atsevišķas to norises jau sekmīgi aizvadītas – uzvarētāji tikuši pie kausiem gan zemledus makšķerēšanā, gan arī dambretē. Pēdējais jau bija pasākums gluži vai republikas mērogā, jo uz gandrīz pussimt dalībnieku ierašanos nebija cerējuši pat organizatori, un telpas izrādījās par mazām.
Paplašinātais medaļu klāsts un kausi bija atvilinājuši gan daugavpiliešus un sventiešus, gan līgatniešus un cēsniekus. Ieradās arī gulbenieši, rēzeknieši, viļānieši, lubānieši un cesvainieši, kā arī novada dambretisti no Saikavas, Praulienas, Dzelzavas, Madonas, Kalsnavas, Liezēres un Mārcienas.
Pasākuma svinīga atklāšana sākās bez pagasta pārvaldes vadītājas Ināras Mālnieces un novada pašvaldību „sporta dieva" Māra Gailuma klātbūtnes. Pirmā, pārvedusi rīta agrumā no Madonas svētku kliņģeri un pasākuma koordinatoru, aiztraucās pildīt citus pienākumus, bet Mārim bija svarīga klātbūtne florbola komandas cīņā par zelta medaļām un brīvu ceļu uz republikas augstāko līgu(!). Tāpēc sacensību ievadā vēlējumus dambretistiem teica pagasta pārstāvji Gunvaldis Tarvids, kluba vadītāja Zanda Buzina un sporta darba vadītājs Jevgenijs Tarasovs, kā arī sacensību galvenais tiesnesis Mārtiņš Šulmanis, kam dienas gaitā daudz palīdzēja meirānietis Valdis Mass.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2013.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS