Madonas rajona 2008. gada atklātais čempionāts pludiņmakšķerēšanā šogad pulcēja makšķerniekus, kas vēlējās pārbaudīt, kādas zivis mājo Aiviekstes upē.
Sacensības rīkoja pagājušā gada uzvarētāji – komanda "Aiviekstes būvnieks" – Kalsnavas pagastā.
Agrā rīta stundā visi dalībnieki pulcējās Jaunkalsnavā, skolas laukumā, lai dotos uz atpūtas vietu "Upmalas", kur notika sacensības.
Apmēram četras stundas savu prasmi un veiksmi makšķerēšanā pierādīja desmit komandas – "Amatieri" no Jēkabpils, trīs komandas no Kalsnavas – "Aiviekstes būvnieks", "Kalsnava", "Āķīši", komandas "Mētriena", "Līņi" – Ļaudona, "Pārdaugavas salna", komanda no Madonas, Jaungulbenes pagasta komanda un Trākšu "Copmaņi".
Šogad Aiviekste savus lomus labprātāk atdeva jēkabpiliešiem, kas komandu konkurencē uzvarēja, nozvejojot 9,300 kg zivju, otrajā un trešajā vietā atstājot kalsnaviešus. Vīru konkurencē uzvarēja Ivars Mednis no Jēkabpils "Amatieriem", otrajā vietā palika viņa komandas biedrs Jānis Skrejāns. Trešo vietu ieguva Jānis Viļevičs no Kalsnavas. Trešās vietas ieguvēju noteica lielākā zivs, jo pēc nolikuma vienāda loma svara gadījumā vērtē lielāko noķerto zivi. No sievietēm veiksmīgākā bija Ivita Krēsliņa, starp jauniešiem – Niklāvs Martinovs.
Balvas bija sagādājusi rajona padome. Trīs labākās komandas tika apbalvotas ar rajona padomes kausiem un diplomiem. Kaut gan komandu sacensībā uzvarēja Jēkabpils "Amatieri", čempionāta rīkotāji pludiņmakšķerēšanā nākamgad atkal būs kalsnavieši, jo rajona labākā komanda šoreiz bija "Kalsnava" – Jānis Viļevičs, Vairis Viļevičs, Intars Krēsliņš.
Lielu paldies par atbalstu sacensību rīkotāji izsaka atpūtas vietas "Upmalas" apsaimniekotājai Mārītei Rūlietei.
"Upmalas" ir vieta, kur nedēļas nogali, brīvdienas var pavadīt, gan peldoties Aiviekstes upē, gan makšķerējot, gan uzspēlējot volejbolu un izbaudot Aiviekstes līču burvīgumu, sagaidot saullēktu, klausoties skaisto lakstīgalu pogošanu.
Autore: VINETA VORSLOVA
AUTORES foto