Māris Cīrulis ir 15 gadu vecs Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) pārstāvis, kas nesen tika uzaicināts uz U-16 nacionālās valstsvienības kandidātu atlasi Rīgā.
Atgriezies no īsās treniņnometnes, Māris vēl nezina, vai ir pārvarējis pirmo atlases kārtu un spēris soli tuvāk iekļūšanai valstsvienības sastāvā. Taču optimisms tādēļ nemazinās.
Uz pirmajiem treniņiem kopumā tika uzaicināti 38 basketbolisti no visas Latvijas. Lai atstātu pēc iespējas labāku iespaidu uz izlases treneriem, spēlētājiem divu dienu laikā tika noteikti trīs treniņi. U-16 izlases treneri apspriedīsies un noteiks, kuri censoņi turpinās cīņu par iekļūšanu izlases rindās. Kādas ir priekšnojautas? – Domāju, ka diezgan cerīgas. Treniņos centos darīt visu, cik vien labi māku, un apliecināt sevi no vislabākās puses, – atzīst Māris.
– Kopumā jāsaka, ka pa tām divām dienām paspēju iejusties, jo komandas biedri bija visai draudzīgi un atsaucīgi. Tāpat satiku daudzus pazīstamus spēlētājus. Protams, tad, ja nepārvarēšu pirmo kārtu, būšu nedaudz vīlies, jo tā ir vienreizēja iespēja, kas jāizmanto.
Vēlos pateikties savam trenerim Agnim Beķerim. Tieši viņš bija tas, kurš pieteica mani izlases treniņiem, – tā Māris Cīrulis.
Autors: EDGARS BĒRZIŅŠ