Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madoniešiem florbola sezona beigusies

Redakcija

Autors • 21.04.2010.

Madoniešiem florbola sezona beigusies
Burtu lielums

2009./2010. gada sezonu noslēdza arī Madonas florbola 2. līgas komanda, kam, lai izcīnītu bronzas medaļas, divu spēļu summā pietrūka tikai vienu vārtu.

Atgādināšu, ka, piekāpjoties komandai „Pēdu nav/Burtnieku novads", madoniešiem par trešo vietu bija jācīnās ar komandu „FK Valka". Izbraukumā madonieši cieta zaudējumu ar rezultātu 7 : 9, savukārt mājas spēlē cīņa bija vēl ciešāka un dramatiskāka.

Pēc diezgan garlaicīga un bezzobaina pirmā perioda maisam gals tika nedaudz pavērts otrajā. Pirmos vārtus spēles 22. minūtē izdevās gūt pretiniekiem. Taču jau pēc minūtes, spēlējot mazākumā, ar precīzu metienu rezultātu izlīdzināja Uģis Melbārdis. Tiesa, uz valcēniešu atbildi arī nebija ilgi jāgaida, un nākamajās piecās minūtēs viņi rezultāta starpību palielināja jau līdz diviem vārtiem (1 : 3). Perioda beigas gan veiksmīgākas padevās madoniešiem. Ar diviem precīziem metieniem izcēlās komandas aizsargs Romāns Babaks, un pārtraukumā komandas varēja doties jau pie neizšķirta rezultāta.

Dramatiskais sezonas finišs

Spēles trešais periods sirmus matus sagādāja gan abu komandu līdzjutējiem, gan treneru sastāvam, jo notikumi laukumā atgādināja amerikāņu kalniņus. Lai izcīnītu 3. vietu, madoniešiem šo spēli vajadzēja uzvarēt ar trīs vārtu pārsvaru, taču, kaut arī komandai gan metienu skaita ziņā, gan bumbiņas kontrolē bija pārsvars, daudzās neizmantotās iespējas lika domāt, ka Fortūna, šķiet, no komandas todien bija novērsusies. Situāciju vēl sarežģītāku padarīja tas, ka pirmajiem vārtus periodā izdevās gūt pretiniekiem. Tiesa, jau pēc dažām minūtēm Uģis Melbārdis rezultātu atkal izlīdzināja, taču tas bija vājš mierinājums, jo spēles pamatlaika beigas strauji tuvojās. Par laimi, 12 minūšu līdz pamatlaika beigām „pamodās" komandas snaiperis Edgars Zass, kura kontā spēles laikā jau bija pagarš saraksts ar nopūdelētiem metieniem. Turpmāko piecu minūšu laikā viņš viens pats guva četrus(!) vārtus (spēles laikā Edgars arī divreiz rezultatīvi piespēlēja), vēl viens precīzs metiens šajā laikā padevās arī Alenam Dzenim. Pretinieki uz to spēja atbildēt tikai ar vieniem vārtiem. Tā nepilnas sešas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām komanda bija ieguvusi komfortablu pārsvaru – 9 : 5, kas ļāva cerēt uz uzvaru gan spēlē, gan visā sērijā. Vismaz tobrīd tā šķita. Diemžēl, spēlētāji atlikušajā laikā paši sev sarūpēja galvassāpes. Paviršība aizsardzībā, neveiklas spēlētāju maiņas, un pretinieku komandas spēlētājam Gunāram Ozoliņam vienatnē izdevās gūt trīs bezatbildes vārtus (visā spēlē šis spēlētājs guva sešus vārtus), kas iedzinēju lomā nostādīja jau madoniešus. Tomēr pusotru minūti līdz spēles pamatlaika beigām Uģis Melbārdis guva savus trešos vārtus, kas nozīmēja to, ka komandām sērijas uzvarētāju nāksies noskaidrot spēles papildlaikā, jo pamatlaiks bija noslēdzies ar rezultātu 10 : 8.
Papildlaiku aktīvāk uzsāka Madonas florbolisti, un tas deva arī rezultātu. Edgars Kļaviņš guva vārtus, komandas spēlētāji priecīgi leca laukumā un svinēja uzvaru. Taču, kā izrādījās, pāragri, jo tiesneši metiena brīdī bija fiksējuši pārkāpumu. Šī epizode, visticamāk, arī izšķīra sērijas likteni. Nespējot atgūties no neieskaitītajiem vārtiem un atjaunot jau atdotos spēkus un emocijas, madonieši pēc nepilnas minūtes vārtus zaudēja, un tagad līksmot varēja valcēnieši. Madonas komandas protestu formālu iemeslu dēļ neizskatīja, un spēles rezultāts palika spēkā – 10 : 9 Madonas florbola komandas labā, bet visā sērijā – 17 : 18 par labu „FK Valka". Var tikai minēt, kādu vietu komanda būtu izcīnījusi, ja tās sastāvā Latvijas Florbola savienība ļautu spēlēt visiem tiem spēlētājiem, kas tajā visas sezonas laikā bija spēlējuši. Tomēr, neraugoties uz relatīvajām neveik-smēm, play-off sezonu kopumā var vērtēt labi. 1. līgā izcīnītā 5. vieta ir neliels solis atpakaļ, taču jāapzinās, ka finālā cīnījās divas komandas no mūsu apakšgrupas, kas tikai pierāda, cik spēcīgā konkurencē madonieši aizvadīja sezonu. Arī 2. līgas komandas 3. vietu regulārajā sezonā un 4. vietu izslēgšanas spēlēs var vērtēt kā labu sasniegumu, jo līdzīgi kā jauniešu izcīnītā 10. vieta U-18 čempionātā tā jau šobrīd ļauj cerēt uz jauno spēlētāju pozitīvu izaugsmi.

Aktivitātes arī vasarā

Madonas florbolisti vēlas pateikties visiem tiem, kas šosezon viņus ir atbalstījuši, sākot no skatītājiem un beidzot ar komandas sponsoriem, jo īpaši Madonas novada domei, Madonas sporta centra personālam, Mārim Gailumam, Arvīdam Apfelbaumam un „A. A. & Būvkompānijas", Andrim Dzenovskim un SIA „Madonas ceļu būves SIA", Valērijam Jegorovam un „Ziemeļu naftai", Normundam Ūbelim un SIA „Heta", Inārai Vasiļjevai un Swedbank, Rudītei Dzenei un „Latvijas Krājbankai".

Starpsezonā nodarboties ar florbolu ir laipni aicināts ikviens interesents. 28. aprīlī pulksten 18 Madonas sporta centrā notiks „atvērto durvju" treniņš, uz ko aicināti tie bērni un viņu vecāki, kam ir interese par šo sporta veidu un vēlme tajā darboties.
Tie, kam florbolu vairāk patīk vērot, var neskumt par to, ka sezona ir noslēgusies, jo gluži bez florbola aktivitātēm pavasarī un vasarā neiztiks. Jau 24. aprīlī pulksten 15 Madonas sporta centrā pirmās spēles aizvadīs komandas, kas pieteikušas savu dalību atklātajā Madonas novada čempionātā. Līdztekus Madonas novada komandām čempionātā piedalīsies arī komandas no tālākiem novadiem. Kādas komandas sastāvā, iespējams, redzēsim arī pāris spēlētāju, kas aizvadītajā nedēļā ieguva virslīgas čempiona titulu, tādēļ var prognozēt, ka atklātā čempionāta komandu spēles līmenis noteikti nebūs zems.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AUTORA foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px