Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonieši pārstāv Latviju distanču slēpošanā

Redakcija

Autors • 22.11.2010.

Burtu lielums

Kamēr Latvijā vēl silts rudens, ziemeļvalstīs jau slēpo. Pagājušajā sestdienā, 20. novembrī, Jelivārē (Zviedrijā) sākās 2010./2011. gada Pasaules kausa sezona distanču slēpošanā. Pēc gada pārtraukuma Pasaules kausa sacensībās piedalās arī slēpotājs Arvis Liepiņš, viņam pievienosies arī Rinalds Kostjukovs, pārstāvot Latviju.

Latvijas slēpošanas cienītāju lielāko uzmanību piesaistīja 15 km distance, jo tajā slēpoja Madonas BJSS bijušais audzēknis, puisis no Sarkaņiem, tagad – LSPA 2. kursa students Arvis Liepiņš. Viņš šajā sezonā slēpo ar pazīstamā slēpošanas inventāra ražotāja "Atomic" inventāru. Arvim starptautisko sacensību pieredze vēl nav pārāk liela. Līdz šim viņš tikai reizi ir piedalījies Pasaules kausa posmā, kas noritēja 2009. gada janvārī Otepē. Tās bija sprinta sacensības, bet distances slēpojumā viņš startēja pirmoreiz.

Protokoli vēstī, ka sezonas atklāšanas sacensībās vīriešiem 15 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu Latvijas pārstāvis Arvis Liepiņš ierindojās 100. vietā, bet uzvaru izcīnīja mājinieks Markuss Helners, kas pārspēja olimpisko čempionu šajā distancē Dario Kolonju no Šveices.

Pēc nedēļas otrajā posmā Kūsamo (Somija), kas vienlaikus būs arī "Nordic opening" sacensības, Arvim Liepiņam pievienosies otrs madonietis – Rinalds Kostjukovs. Viņam tās būs pirmās sacensības Pasaules kausa posmā, pārstāvot Latviju. Nesen Rinalds Kostjukovs izcīnīja 51. vietu Somijas pilsētā Muonio notikušajās FIS kategorijas sacensībās 1,4 kilometru sprinta distancē pieaugušo konkurencē. Bijušais Madonas BJSS audzēknis Nauris Biķernieks šajās pašās sacensībās Somijā, startējot pieaugušo konkurencē, 210 dalībnieku vidū brīvajā stilā bija 155. vietā.

No 31. decembra līdz 9. janvārim jau piekto reizi norisināsies "Tour de ski" sacensības, bet galvenais šīs sezonas notikums būs pasaules čempionāts, kas no 24. februāra līdz 6. martam norisināsies Holmenkollenas trasē Oslo. Tā kā Latvijas komandā pārsvarā ir junioru vecuma slēpotāji, mūsējiem šosezon ļoti svarīgas sacensības būs arī pasaules čempionāts junioriem un U-23, kas janvāra pēdējā nedēļā ieplānotas pavisam netālajā mūsu ziemeļu kaimiņu ziemas sporta centrā Otepē.

Sagatavoja
IVETA ŠMUGĀ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px