Viena zelta medaļa, divas – sudraba, viena – bronzas – tāds ir Madonas novada sportistu delegācijas medaļu guvums, piedaloties Latvijas III vasaras olimpiādē Liepājā no 6. līdz 8. jūlijam. Kopvērtējumā Madonas novada pašvaldības komanda ierindojās 29. vietā 85 novadu komandu konkurencē.
Madonas novads olimpiādē tika pārstāvēts četros sporta veidos – vieglatlētikā, šaušanā, akadēmiskajā airēšanā un burāšanā. Olimpiādē piedalījās 18 sportistu.
Uz vaicājumu, kā vērtē Madonas novada sportistu komandas veikumu, Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators un delegācijas vadītājs Māris Gailums sacīja: – Par Latvijas III olimpiādes čempioni akadēmiskajā airēšanā kļuva Marika Trumekalne. Sudraba medaļu augstlēkšanā izcīnīja vieglatlēts Jānis Vanags, pārvarot 2,15 m, un Diāna Jakubjaņeca 3000 m skrējienā ar rezultātu 10:01,32. Diāna ieguva arī bronzas medaļu 1500 m skrējienā, viņas rezultāts – 04:43,32. Olimpiādes rezultāti kārtējo reizi pierāda, ka visu sporta veidu pamatu pamats ir vieglatlētika. Vieglatlētikā mūsu novadu pārstāvēja arī varakļānietis Edgars Eriņš, kas desmitcīņā piedalīsies Londonas Olimpiskajās spēlēs, kurp dosies jau 20. jūlijā. Ilvas Bikanovas Latvijas olimpiādes kontā ir divas ceturtās vietas tāllēkšanā un augstlēkšanā. Ceturtā vieta arī Marikai Trumekalnei airēšanā vieniniekos 2000 m distancē un Jānim Razgalim 1500 m distancē, Edgaram Eriņam diska mešanā un Aldim Šuriņam burāšanā. Labākais no šāvējiem Valērijs Čeprovs ieguva 7. vietu, un Saija Bikanova lodes grūšanā arī palika 7. vietā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
MĀRA GAILUMA foto