Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas florbolistiem – zelts

Redakcija

Autors • 08.04.2013.

Madonas florbolistiem – zelts
Burtu lielums

Sestdien nozīmīgākajā spēlē savas pastāvēšanas vēsturē Madonas florbola komanda grūtā cīņā savu skatītāju klātbūtnē Madonas sporta centrā izcīnīja zelta medaļas Latvijas florbola čempionāta 1. līgā.

Kaut gan ceļazīme uz Virslīgu jau bija nodrošināta pēc uzvaras pusfinālā pār SK „Babīte", sezonas svarīgākā spēle par zeltu vēl bija priekšā. Pretiniekos madoniešiem bija labi iepazītā Kocēnos bāzētā komanda „Rubene 1", ar kuru Madonas florbolistiem jau iepriekšējās sezonās ir bijušas ļoti sīvas cīņas. Sezonas gaitā rubenieši bija nostiprinājuši komandas sastāvu ar vairākiem Virslīgas spēlētājiem, tādēļ lielu izbrīnu „Rubenes 1" iekļūšana finālā neizraisīja – finālā madoniešiem pretī stājās spēkos līdzvērtīgs pretinieks. To apliecināja arī spēles gaita. Sākumā nevienai komandai vārtus neizdevās gūt, bet pirmā perioda otrajā pusē pēc divām rupjām mājinieku kļūdām „Rubene 1" izvirzījās vadībā ar 0 : 2. Otrā perioda sākumā pieredzējušais spēlētājs Andrejs Cvetkovs vārtu starpību samazināja līdz minimumam, taču perioda turpinājums atkal bija veiksmīgāks viesiem, kas spēja izmantot skaitliskā vairākuma sniegtās priekšrocības, kā arī vēl vienus vārtus gūt otrās trešdaļas pēdējā minūtē. Atlikušajās 20 spēles pamatlaika minūtēs madoniešiem bija jāpaveic ļoti grūts uzdevums – jāatgūst trīs vārti pret komandu, kura līdz šim ir ļoti veiksmīgi darbojusies savā aizsardzības zonā. Trenerim atrodot pareizos motivējošos vārdus, kā arī trešajai jeb leģionāru maiņai uzņemoties iniciatīvu, tas arī izdevās. Jau trešdaļas sākumā atkal precīzs bija Andrejs Cvetkovs, drīz pēc tam ar vārtu guvumu izcēlās arī viņa maiņas partneris Sergejs Aleksandrovs. Rubenieši sev dzīvi sarežģīja arī ar diviem nelaikā nopelnītiem noraidījumiem, kas FK „Madona" florbolistiem ļāva pusotru minūti aizvadīt ar divu vīru pārsvaru. Leģionāru maiņa (Igors Kalnačs un Aleksandrs Grehovs) šo iespēju izmantoja, vispirms rezultātu izlīdzinot, pēc tam pirmo reizi spēles laikā vadībā izvirzot madoniešus. Par spīti rubeniešu centieniem spēli glābt Madonas florbolisti vadības grožus pretiniekam vairs neatdeva. Spēles galīgajam rezultātam – 7 : 4 – punktu ar diviem precīziem metieniem pielika Aleksandrs Grehovs (viņš tika atzīts par labāko šajā finālspēlē) un Rihards Dainis.
Pēc finālsvilpes abām komandām uzgavilēja aptuveni 300 cilvēku lielais skatītāju pulks. No Madonas florbolistu veiktās gaisā mešanas neizvairījās nedz treneris Andris Malkavs, kas ar komandu strādā jau otro sezonu un ir spējis to ievest Virslīgā, gan biedrības FK „Madona" valdes priekšsēdētājs Andrejs Levis. Medaļas un kausu komandām pasniedza Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kas apliecināja, ka pašvaldība florbola attīstību novadā ir gatava atbalstīt arī turpmāk.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px