Šā gada maijs, cerams, ieies pilsētas vēsturē ar pirmo šāda veida pasākumu Madonas pilsētā.
Pateicoties ACB „Sinobi Kai Dodžo" sadarbībai ar Priekuļu kikboksa klubu un organizatoriskiem pasākumiem divu mēnešu garumā, ir īstenojies sapnis par šādu pasākumu mūsu pilsētā. Lai uzsāktu ko pavisam jaunu Latvijā un konkrēti Vidzemes reģionā, apvienojoties visiem reģionālajiem cīņu mākslas klubiem, tajā skaitā Valmieras džiu-džitsu klubam „Satori", Valmieras kikboksa klubam, Smiltenes kikboksa un MMA klubam, Gulbenes un Limbažu kikboksa klubiem, Cēsu boksa klubam „Cēsu cimdi", kā arī Jelgavas džiu-džitsu klubam Jiu-jitsu Team Jelgava (turpmāk JJTJ) un Priekuļu kikboksa klubam, tika izveidota cīņas apvienība „Vidzemes karadraudzes cīņas", lai sagatavotu cīnītājus profesionālajām cīņām dažādās cīņas versijās, kā arī lai popularizētu cīņas sportu latviešu vidē. Sakarā ar pilnīgu krievu tautības dominanti šajā jomā mūsu apvienības mērķis ir parādīt, ka latviešiem nav svešs cīņas gars un ka varam ieņemt nozīmīgu vietu dažādu cīņas veidu bilancē.
9. maijā Madonas pilsētas 1. vidusskolā noritēja cīņas ringā pēc dažādiem noteikumiem. Šeit uzstājās atšķirīga līmeņa sportisti. Dažiem puišiem šīs bija pirmās cīņas ringā, bet pasākuma kulminācija bija pasaules kikboksa vicečempiona valmierieša Remija Biņdžas un Latvijas vairākkārtēja čempiona boksā un kikboksā Sandra Lapacinska cīņa boksā.
Pirmā cīņa bija starp iesācējiem madoniešiem Kristapu Zepu un Mārci Utinānu pēc Lowkick noteikumiem, 3 raundi pa divām minūtēm. Kristapam šī bija otrā cīņa ringā, ir lielāks treniņu stāžs nekā Mārcim, tāpēc arī likumsakarīgs iznākums – uzvara. Mārcis ugunskristības izturēja labi un cerams, ka vēl parādīs, ko spēj.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2009.
Autors: ANDREJS VĪTOLIŅŠ
Foto no pasākuma