Somi, ieradušies Rīgā, lai mērotos spēkiem ar Madonas un Liepājas skvoša klubu censoņiem, gardi izsmējās, kad uzzināja, ka Madona ir pilsētiņa ar nepilniem 9 tūkstošiem iedzīvotāju, kurā atrodas viens skvoša korts.
Visa Tampere zina Madonu. Nudien, domājām, ka "Madona" ir lielākais skvoša klubs Rīgā, – piebilst Jukka Nummi, kas ir "Naas-Squash" kluba prezidents un bija mans e-pasta sarakstes biedrs jau vairākas nedēļas pirms plānotajām draudzības spēlēm.
Sagaidot 11 vīriešus vecumā virs 35 gadiem, jau lidostā manīju atpūtnieku degsmi acīs. Visi Rīgā esot pirmo reizi un divas dienas nav daudz, gribot visu ko vēl apskatīt, pa Vecrīgu pastaigāt. Tā arī bija. Vakarā pirms spēlēm nekas neliecināja, ka rīt paredzēta mērošanās veiklībā un precizitātē skvoša kortos.
31. augusta pusdienlaikā visi jau sapulcējušies "Zelta boulinga" telpās, ietērpušies sporta apģērbā, iesildījušies, vieglā un nepiespiestā gaisotnē atklājam draudzības turnīru. Savstarpēji apsveikumi, veiksmes vēlējumi, uzrunas, pateicības un – uz priekšu.
– Jā, Somija skvošu pazīst ilgāk nekā mēs, – secina Voldemārs Svilāns, starplaikā vērojot komandas biedru spēles. – Nu, neko! Toties mēs varam daudz pamācīties, kā veidot pozitīvu un vieglu sacensību, kuras laikā par rezultātu neviens nedomā. Tā ir draudzēšanās, kontaktu dibināšana, atpūta un lieliski pavadīts laiks. Par spīti cipariem (22 somu uzvaras pret 9 mūsējo), visi ir apmierināti. Somi pabaudījuši Rīgu un guvuši apliecinājumu savai tehniskajai spēlei, latvieši palikuši ar izaicinājumu, fantastisku pieredzi, paplašinājuši paziņu loku un guvuši atziņu, ka kalnu virsotnes vēl nav sasniegtas un mūsu spēlētājiem vēl ir, kur augt.
Madonas skvoša klubs bija godam pārstāvēts un saņēma arī uzaicinājumu paviesoties Tamperē.
Paldies mūsu kluba sportistiem Aldim Andžānam, Mārim Kalniņam, Mārim Dolbem, Jānim Melderim un Voldemāram Svilānam.
Nu jau ir aizsākta vēl viena sarakste ar somu skvošistiem par revanša spēlēm Tamperē.
Autore: ASTRĪDA SVILĀNE
AUTORES foto