Latvijas U-16 izlases basketbolisti un šogad arī madonietis Zigmārs Raimo otro gadu pēc kārtas piedalījās Turcijas Basketbola federācijas rīkotajā tradicionālajā 12 kadetu komandu turnīrā Sakarijā.
Grupas turnīrā latviešu pretinieki bija Turcijas, Zviedrijas, Serbijas, Francijas un Ķīnas jaunie basketbolisti. Otrajā grupā spēlēja Argentīna, Grieķija, Melnkalne, Slovēnija, Ukraina un Vācija.
Zigmāram šajā turnīrā veicās diezgan labi. Pirmajā mačā tika gūta uzvara pār vietējo Turcijas izlasi ar 79 : 74 (16 punktu). Otrajā spēlē, zaudējot Zviedrijai ar 53 : 58, izcīnītas 4 bumbas, 2 rezultatīvas piespēles. Trešajā spēlē pret spēcīgo Serbiju zaudēts ar 52 : 74, gūti 10 punktu un 7 atlecošās bumbas. Ceturtajā spēlē dramatiskā zaudējumā Francijai (67 : 69) Zigmāra kontā saskaitīti 15 punktu un 7 bumbas, bet piektajā mačā un uzvarā pār Ķīnu (71 : 67) iegūti 7 punkti, 9 bumbas un 4 pārtvertas piespēles. Apakšgrupā 6 komandu konkurencē izcīnīta 3. vieta. Ceturtdaļfinālā zaudēts Vācijas komandai ar 60 : 82, šajā spēlē Zigmārs guva 5 punktus, 2 pārtvertas piespēles. Mazajā pusfinālā par 5.-8. vietu, kad zaudēts Slovēnijai, Zigmārs ieguva 16 punktu, 7 atlecošās bumbas. Savukārt uzvara atnāca spēlē ar Turcijas komandu par 7.-8. vietu (61 : 60), kad 19 minūtēs Zigmārs spēlēja laukumā, guva 3 punktus, 3 atlecošās bumbas un 3 pārtvertas piespēles. Turnīra astoņās spēlēs mūsu komanda izcīnīja trīs uzvaras.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.02.2013.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
Foto no personiskā arhīva