Jūnija pirmajā pusē Dobeles pusē norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprinta un garajās distancēs.
Pirmajā dienā Dobeles atjaunotajā tirgus laukumā norisinājās sprinta distance. Kā jau sprintā, distances bija sarežģītas un vijās pa Dobeles ielām un parkiem.
Kontrolpunktu medībās bija jāapmeklē arī Bauskas pilsdrupas, kur ne viens vien orientierists apjuka mūru labirintos. Sprinta distancē cīņa ir par sekundēm un katra pieļautā kļūda attālina no uzvaras. Vislabāk sprinta distancē „Mežmalu MTB" komandas sastāvā veicās Elīnai Svilpei, kas izcīnīja bronzas medaļu junioru grupā. Unai Aramai sieviešu elites un Jānim Sāram junioru grupā izdevās izcīnīt 6. vietu.
Otrajā dienā Auces mežos risinājās cīņas par Latvijas čempionāta medaļām garajā distancē. Saldus orientēšanās klubs parasti noorganizē lieliskas sacensības ar interesantām distancēm un arī šoreiz nelika vilties. Šī diena „Mežmalu" komandai bija ļoti veiksmīga, vēlreiz apliecinot, ka esam vieni no spēcīgākajiem orientieristiem Latvijā. Abās junioru grupās uzvaras laurus plūca Jānis Sārs un Elīna Svilpe, vēlreiz apliecinot, ka ir starp labākajiem Latvijā. Sieviešu elites grupā 2. vietu izcīnīja Una Arama, 1. vietas ieguvējai piekāpjoties vien nieka 6 sekundes. V50 grupā Jānis Putniņš aizvadīja lielisku skrējienu un Latvijas čempionāta garajā distancē izcīnīja 3. vietu. „Mežmalu MTB" komandu šajā čempionātā pārstāvēja arī Arnis Saltums, Gints Jubelis, Ieva Ceruka un Jānis Lejiņš.
Komanda saka lielu paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalstu šajā čempionātā. Liels paldies arī kluba ģenerālsponsoram – „A. A. & Būvkompānijas". Paldies vecākiem, kas atbalsta savu jauniešu sportiskās gaitas, un paldies visiem, kas par mums turēja īkšķus.
Autors: GINTS JUBELIS
AUTORA foto