Pirms pavasara atmodas savus rēķinus nokārtojuši Madonas novada dambretisti. Tiesības cīnīties novada pirmā čempionāta finālā bija ieguvušas un tās izmantoja abas spēcīgākās kundzes – kalsnaviete Zelma Svilāne un madoniete Aina Ivanova, turpretī dažādu apstākļu dēļ nepiedalījās madonieši Rudolfs Kalniņš un Jonass Rušķis.
Sacensību pirmajā dienā cīņas ritēja spraigi un pārsvarā beidzās ar viena pretinieka uzvaru. Miera līgums tika noslēgts tikai 13 partijās no izspēlētajām 65 (20%), un nevienam dalībniekam neizdevās izvairīties no zaudējuma rūgtuma. Cīņā par medaļām otrajā dienā superfinālā svarīgs bija arī katrs sacensību pirmajā dienā iegūtais punkts. Vislabāk veicās mārcēnietim Gunvaldim Tarvidam, kas ar 24 punktiem 11 cīņās (vērtējums kā futbolā – 3; 1; 0) kļuva par līderi, par diviem punktiem apsteidzot dzelzavieti Jāzepu Juhņeviču, par trim – saikavieti Mārtiņu Šulmani, bet par četriem – praulēnieti Dzintaru Apīni. Superfināla astotniekā iekļuva arī abas jau minētās kundzes, kā arī saikavietis Aivars Briedis un liezērietis Elmārs Krampe. Mazāk veiksmīgs starts šoreiz bija kusēnietim Dzintaram Vilciņam un madonietim Rolandam Luikam, kuriem nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai superfinālā.
Sacensību otrajā dienā vislabāk spēlēja Aivars Briedis (vienīgais bez zaudējumiem) un Zelma Svilāne, tādējādi iesaistoties cīņā par medaļām, bet šā raksta autoram un sacensību tiesnesim viens neprecīzs un paviršs gājiens liedza iespēju tikt pie sudraba medaļas, paliekot nepatīkamajā ceturtajā vietā. Ar pirmajā dienā iegūto handikapu zelta medaļai pietika mārcēnietim Gunvaldim Tarvidam (37 p.), kas, saņemot vēl arī uzvarētāja balvu, izteicās: "Šī man ir pirmā zelta medaļa "mazajā" dambretē.
"Simtlaukos" gan jau bijušas kādas trīs." Jāpiezīmē, ka pagājušajā gadā viņš tika pie bronzas. Atpaliekot par diviem punktiem, jau otro gadu pēc kārtas sudraba medaļu saņēma saikavietis Aivars Briedis, bet vēl ar punktu mazāk bronzu kungiem "nocēla" kalsnaviete Zelma Svilāne, atgriežoties aktīvajā apritē pēc divu gadu pārtraukuma. Vietas lielajā sešniekā, kas dod tiesības nākamgad spēlēt novada čempionātā bez priekšsacīkstēm, ieguva arī Jāzeps Juhņevičs un Aina Ivanova.
Jau 10. aprīlī Madonā (1. vidusskolā) uz sacensībām 64 lauciņu dambretē pulcēsies seniori – kungi un dāmas virs 50 gadiem no visas republikas. Mājinieki, tāpat kā pagājušajā gadā, vēlas tajās piedalīties ar divām komandām, tāpēc to kandidāti – kalsnaviete Zelma Svilāne, madonieši Aina Ivanova, Rudolfs Kalniņš, Rolands Luiks, Māris Ābols, saikavieši Aivars Briedis un Mārtiņš Šulmanis, kusēnietis Dzintars Vilciņš, dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs un liezērietis Elmārs Krampe – aktīvos treniņos aizvadīs atlikušo pusmēnesi un gaidīs, ka sacensības apmeklēs līdzjutēji un atbalstītāji no pilsētas un novada.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
AUTORA foto