Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Izcīna uzvaras abās līgās

Redakcija

Autors • 01.12.2010.

Izcīna uzvaras abās līgās
Burtu lielums

Regulārajai florbola sezonai uzņemot apgriezienus, vairākas interesantas spēles ir aizvadījušas arī Madonas novada komandas. 1. līgā startējošā Madonas komanda pagaidām cīnās ar mainīgām sekmēm, bet 2. līgas komanda saviem Vidzemes reģiona apakšgrupā spēlējošajiem konkurentiem, tai skaitā Kalsnavas komandai, pagaidām punktus vēl nav dāvinājusi.

Pēdējās pāris nedēļās Madonas komanda 1. līgā ir aizvadījusi divas spēles, abas – izbraukumos. Abi pretinieki turnīra tabulā atradās zemāk nekā madonieši, līdz ar to par favorītiem varēja uzskatīt viņus, taču sports ir neprognozējams, un notikumi laukumā izvērtās ne tā, kā prognozēts. Pirmā komanda, ar ko tikās mūsu florbolisti, bija „SK Babīte". Jau pirmajā spēles periodā madoniešus sagaidīja kārtīgs nokdauns –
paviršas un pasīvas spēles rezultātā zaudēti 4 vārti. Nomocījuši pirmo periodu, ģērbtuvēs spēlētāji saņēma trenera Kalvja Dimanta motivējošu runu, kas deva rezultātu, jo otrajā periodā laukumā devās pavisam cita komanda, kas spēja arī dot vajadzīgo rezultātu – pilnīgu dominēšanu un 3 bezatbildes vārtus. Trešo periodu mūsējie iesāka ar vienu vārtu deficītu un cerību to sadeldēt. Diemžēl, tas nenotika. Komanda spēja izveidot vairākus bīstamus uzbrukumus, taču labi vārtos darbojās pretinieku vārtsargs, un tā vietā, lai izlīdzinātu rezultātu, paši vienus vārtus zaudēja, kas arī izšķīra mača likteni. Spēles beigu rezultāts 5 : 3. Vārtus tajā guva Didzis Dumbergs, Gatis Gailums un Edgars Gailums, bet viena rezultatīva piespēle – Kalvim Dimantam.

Otra komanda, kas spēja madoniešiem sagādāt nepatīkamus brīžus, bija turnīra tabulā pašreiz pēdējā vietā esošā „Burtnieku novads". Tiesa, ne viena vien tabulas augšgala komanda ar spītīgajiem Valmieras puses spēlētājiem ir mocījusies, jo punktus viņi nevienam dāļāt negrasās. Madonas florbola komanda nebija izņēmums, kaut arī jau no spēles pirmās minūtes bija redzams viesu pārākums un bumbiņa pārsvarā atradās mājinieku laukuma pusē. Uz katriem madoniešu gūtajiem vārtiem Burtnieku novada komanda spēja atbildēt ar saviem, līdz ar to mūsu florbolistiem neizdevās izveidot atrāvienu, un rezultāts nemitīgi bija +1 par labu madoniešiem. Tiesa, situācija mainījās trešajā periodā, kad piektajā minūtē Gatis Gailums guva vārtus un rezultāts 15 minūtes līdz perioda beigām bija 5 : 7. Šķita, ka šo pārsvaru izdosies noturēt līdz beigām, taču viesi prata izmantot sava mājas laukuma priekšrocības un perioda vidū rezultātu samazināja līdz minimumam, bet 4 minūtes pirms beigām – izlīdzināja. Madonieši, nevēloties spēlēt pagarinājumu, centās spēli pabeigt pamatlaikā, taču uzbrukumi palika bez rezultāta. Arī pagarinājums beidzās bez gūtiem vārtiem, un komandas gatavojās soda metienu sērijai, kas Madonas florbola komandai bija šosezon pirmā. Par laimi, ar diviem Renāra Vārsberga un Gata Gailuma realizētajiem soda metieniem, kā arī Toma Cimera veiksmīgo spēli vārtos, atvairot četrus no pieciem soda metieniem, bija gana, lai šajā nervus kutinošajā spēlē madonieši no Burtnieku novada aizbrauktu ar diviem punktiem cerēto trīs vietā. Beigu rezultāts 7 : 8. Rezultatīva spēle padevās komandas trenerim Kalvim Dimantam, kas gan guva vārtus, gan divreiz rezultatīvi piespēlēja. Pa diviem vārtiem šajā spēlē ir Gata Gailuma un Edgara Gailuma kontā. Divi rezultativitātes punkti (1 + 1) ir arī Didzim Dumbergam. Ar vārtu guvumu, pēc ilgāka pārtraukuma atgriežoties Madonas florbola komandā, sevi pieteica Reinis Zdanovskis, bet pa piespēlei savu komandas biedru gūtajiem vārtiem iedeva Renārs Vārsbergs un Mārcis Māliņš. Pēc astoņām spēlēm madonieši kopvērtējuma tabulā 10 komandu konkurencē pagaidām ieņem 6. vietu. Tuvākā spēle madoniešiem atkal būs izbraukumā, 12. decembrī tiekoties ar vienu no līderiem – komandu „Valmiera". Bet tuvākā mājasspēle notiks 18. decembrī pulksten 13.
1. līgā Madonas komandai iet kā pa viļņiem, bet 2. līgā spēlējošā komanda „Madona 2" šobrīd piecās spēlēs nav zaudējusi ne punktu. Visus pretiniekus, atskaitot „Valmiera/BSS", mūsējie ir uzveikuši ar 5 un vairāk vārtu starpību un Vidzemes reģiona apakšgrupā pārliecinoši ieņem pirmo vietu. Tiesa, par reālo spēku samēru varēs spriest pēc tam, kad būs noslēgusies regulārā sezona un madonieši izslēgšanas spēlēs tiksies ar citu reģionu komandām.

Labāk nekā iepriekšējā sezonā pagaidām klājas arī Kalsnavas komandai. Tā četrās spēlēs divas reizes ir uzvarējusi un piedzīvojusi divus zaudējumus, kas apakšgrupā pagaidām ļauj tai ieņemt trešo vietu un dod iespēju pacīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Komandā „Madona 2" šobrīd rezultatīvākais spēlētājs ar 11 gūtiem vārtiem un trim piespēlēm ir Andris Levis (11. vieta), bet „FK Kalsnava" ar 7 vārtiem un četrām piespēlēm, aizvadot tikai trīs spēles, rezultatīvākais ir Guntis Džeriņš (15. vieta). Abas komandas savu nākamo spēli aizvadīs 3. decembrī. Madonieši dosies uz Valmieru un centīsies arī atbildes spēlē uzvarēt „Valmiera/BSS", bet kalsnavieši pie sevis pulksten 20.30 uzņems komandu „SK Veixmes", kas līdz šim bez ierunām ir kapitulējusi visām pārējām apakšgrupas komandām.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

IMANTA PULKSTEŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px