Aizvadītajā sestdienā bija pienākusi kārta turpināt pirms krietna laika aizsākto Madonas novada atklāto šaušanas čempionātu – sacensību otro kārtu par spēcīgākās komandas titulu. Atgādinu, pirmajā čempionāta sacensību posmā vairāku komandu konkurencē uzvarēja komandas „Gulbene" sportisti.
Neraugoties ne uz svelmējošo sauli, ne uz citiem sportiskiem pasākumiem novadā, noteiktajā laikā Praulienas pagastā „Paleju" šautuvē kuplā skaitā pulcējās šaušanas sporta cienītāji. Gan komandu, gan individuālajām sacensībām kopā pieteicās 35 dalībnieki. Cīņā par izredzēm iegūt čempionāta kausu piedalījās četras komandas. Protams, otrais posms ir iestrāde. Punktu uz i uzliks trešā posma rezultāts, ko izcīnīt paredzēts 21. augustā. Taču, kā jau virsrakstā sacīts, intriga tika radīta tieši sestdien aizvadītajās sacensībās. Kā tas notika, skatāmies tālāk.
Tradicionāli rezultātu paskatu iesāku ar smagsvarniekiem, tas ir, skrejošā mežasuķa ganītājiem. Vīru sacensībās pirmā vieta Aivaram Stradiņam, mūsu MMB komandas dalībniekam. Otrā vieta Andim Anspokam no komandas „Mārkulīči", bet trešā Andrim Stūrītim – arī no šīs komandas.
Jauniešu sacensībās precīzākais bija gulbenietis Dairis Neilands. Otrā vietā Pēteris Vīrs, „Mārkulīču'' pārstāvis, trešajā – Rūdolfs Eglītis no MMB.
Sportingā vīri šādi sadalīja vietas: 1. vieta Jānim Irbem, 2. vieta Edgaram Šķēlem, bet 3. vieta Valērijam Čeprovam.
Jauniešu ierindā startējošā Agnese Caune kā allaž pirmā. Otrā vieta Uldim Cirsim, trešā – Dairim Neilandam.
Un tā esam nonākuši pie pēdējās disciplīnas šā čempionāta ietvaros – amerikāņu trapa. Pirmo vietu šajā sporta veidā ieguva Oskars Zeps no MMB komandas, aiz sevis atstājot gulbeniešus Vilni Zvirgzdiņu un Juriju Prokofjevu.
Jauniešu kompānijā vislabāk veicās Kristapam Ķulim. Viņam sekoja Agnese Caune ar otro labāko veikumu, bet trešais bija Uldis Cirsis.
Tā čempionāta otrajā posmā cīnījušies jau labi zināmi un arī mazāk pazīstami šaušanas sporta entuziasti. Bet čempionāta virsotne, ja tā var sacīt, ir komandu cīņas, un, tuvāk apskatot un saskaitot, kas un no kuras blices nāk, iegūstam sekojošu rezultātu. Komandu vērtējumā otrajā Madonas novada atklātajā šaušanas čempionāta otrajā posmā pirmā vieta mūsu MMB komandai. Nenoliedzami spēcīgie un iepriekšējo čempionātu kausus guvušie gulbenieši šoreiz otrajā vietā. Trešie palika komandas „Mārkulīči'' sportisti, bet ceturtajā vietā komanda „Āzīši".
Tāds ir čempionāta otrās kārtas veikums šajā mūsu klimatiskajiem laika apstākļiem ne tik ļoti raksturīgajā brīsniņā, kad slavēts tiek pats mazākais mākonītis, kas uz brīdi debesu logā kaut nedaudz piesedz saules dižvarēšanu. Bet sportisti ir sportisti, un plintes rībēja gandrīz pusotras darba dienas garumā.
Nu ko. Pamati ir. Intriga arī. Viksējiet stobrus un trenējieties, trenējieties!
Līdz čempionāta trešajam, noslēdzošajam, posmam – tikai mēnesis.
OĻĢERTA SKUJAS teksts un foto