Brīvā laika lietderīgai pavadīšanai dambretes klubs "Mārtiņš" piedāvā visu pavasari aktīvu līdzdalību dažādos dambretes pasākumos.
Uz veterānu spartakiādi
Rajona komanda pēc sekmīga starta Rudzātos var cerēt uz tikpat veiksmīgu startu 25. aprīlī Jēkabpilī, kad desmit spēlētāju piedalīsies republikas veterānu spartakiādes sacensībās dambretē. Atsakoties no piedāvātā transporta pakalpojumiem, komandas organizatori piekrita to kompensēt ar plašāku komandas sastāvu. Izlase (Zelma Svilāne, Aina Ivanova, Valdis Mass, Aivars Briedis, Jāzeps Juhņevičs) ceļā dosies ar pēdējā vadīto auto, bet ar otru – Dzintars Vilciņš, Elmārs Krampe, Rolands Luiks, Mārtiņš Šulmanis un Rudolfs Kalniņš vai Teika Ūdre. Jau nākamajā dienā madoniešiem būtu jādodas uz Viļānu pilsētas komandu čempionātu, līdzi vedot pirms gada iegūto balvu, ko veterānu komandai izcīnīja Aina Ivanova, Valdis Mass, Jāzeps Juhņevičs un Mārtiņš Šulmanis. Taču dambretes kluba "Mārtiņš" vadītājs sarunā ar Viļānu dambretes sekcijas vadītāju Ivanu Volosanovu vienojās, lai sacensības tiktu pārceltas uz 17. maiju, solot tad līdzdalību ar veselām piecām komandām no Madonas rajona.
Rūda Rimšas kausa izcīņa Murmastienē
Joprojām spēkā paliek solītais jaunais pasākums – dambretista Rūda Rimšas ceļojošā piemiņas kausa pirmā izcīņa Murmastienē.
To, pateicoties pagasta padomes priekšsēdētājas Modras Vilkaušas un pamatskolas darbinieku atbalstam, paredzēts sarīkot skolas telpās 1. maijā (sākums pulksten 10.30). Aicināti visi rajona dambretisti, bet jo īpaši tiks gaidīti vietējie iedzīvotāji, skolēni, kā arī barkavieši. Par minikausiņiem atsevišķās grupās cīnīsies jaunietes, jaunieši (līdz 15 gadiem), sievietes un vīrieši. Bet cīņā par galveno balvu tiks pielaisti tikai tie dalībnieki, kas pieteiksies cīnīties vīru grupā. Skolēniem vēlams uz sacensībām ņemt līdzi spēles komplektus.
Plānotās Gulbenes komandu kausa izcīņas sacensības, kurās rudenī uzvaru guva madonieši Valdis Mass, Rudolfs Kalniņš, Jāzeps Juhņevičs, Mārtiņš Šulmanis, Aina Ivanova, Ilze Priedīte, Kārlis Purens, Anna Blaus, šopavasar Viļakā krīzes apstākļu dēļ tiek atceltas.
Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts turnīrs 31. maijā ieplānots Viļānos.
Dambretistu pasākums ar birzs stādīšanu
24. maijā dambretes sezona turpināsies mūsu rajonā ar jaunu pasākumu – dambretes kluba "Mārtiņš" organizētajām sacensībām brīvā dabā.
Sakarā ar Madonas novada veidošanu šovasar Mārtiņa Šulmaņa organizētā kausu izcīņa Barkavā vairs nenotiks, bet ceļojošo kausu veterāni izcīnīs jaunā pasākumā. Ļoti iespējama ir Valda Masa iekļaušanās ar savu kausa izcīņu, kas tiktu absolūtajam uzvarētājam, bet kluba dāvātie kausi tiktu labākajiem jauniešu grupās.
Sacensības notiks Vecsaikavā, Aiviekstes kreisajā krastā, puskilometru lejpus tiltiem. Sākums ieplānots pulksten 11, bet jau stundu ātrāk labākie dambretisti – madonieši Aina Ivanova, Reinis Zdanovskis, Rudolfs un Andris Kalniņi, kalsnaviete Zelma Svilāne, mārcēnietis Gunvaldis Tarvids, dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs – aicināti, lai kopā ar saikaviešiem Aivaru Briedi un Mārtiņu Šulmani piedalītos Madonas novada dambretistu birzs stādīšanā un izveidē. Birzs atradīsies uz privātīpašuma – Šulmaņu zemes, mājvietas "Ilmas" tuvumā. Intereses un arī atbildības izjūtas palielināšanai katram stādiņam tiks izgatavota tāfelīte ar tā stādītāja – īpašnieka vārdu un uzvārdu.
Katram dambretistam līdzi jāved krūms vai koks (šķirne un lielums pēc pašu ieskatiem, ar stādīšanas vietas izvēli). Ļoti iespējams, ka šī birzs ar laiku kļūs par populāru un apmeklētu vietu ne tikai novada robežās, jo būs pirmā un pagaidām vienīgā. Jau nākamajos pavasaros tā papildināsies ar jauniem stādījumiem, ko pievienos novada dambretisti, kas būs spējīgi iekļūt šo ikgadējo sacensību pirmajā sešpadsmitniekā.
Pēc dalībnieku vēlmes sacensību noslēgumā pirts tuvumā varētu notikt pikniks ar līdzpaņemtajiem "groziņiem" un atsvaidzinošu pirmo peldi dīķu siltajos ūdeņos.
Uz tikšanos!
Autors: M. VĪRS