Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Hokeja turnīrs Bērzaunē “Gaiziņa ripa”

Redakcija

Autors • 21.01.2010.

Hokeja turnīrs Bērzaunē “Gaiziņa ripa”
Burtu lielums

16. janvārī Bērzaunē ar bērnu un jauniešu centra "Rīts" organizatorisku atbalstu notika nu jau otrais hokeja mačs "Gaiziņa ripa 2".

Atsaucība bija neticami liela, jo vecumā līdz 15 gadiem bija pieteikušās 12 komandas. Pieteikšanās laikā vēlēšanos piedalīties mačos izteica arī seniori, tādējādi bija nepieciešams veikt kardinālas izmaiņas nolikumā.

Komandu pieteicās necerēti daudz. B grupā 4 komandas pārstāvēja Bērzauni, 2 – Kalsnavu, 3 – Sauleskalnu, 3 – Madonu. B grupā jaunāko komandu pārstāvēja deviņgadīgie un desmitgadīgie zēni. A grupā spēlēja 2 Bērzaunes komandas, 2 – no Aiviekstes, 2 – no Madonas. A grupā jaunākā komanda bija 16 un 18 gadu veci jaunieši.

Ar savu spēles tehniku priecēja hokejists Guntis Džeriņš, jo nebija lepns un ar savu klātbūtni pagodināja mūsu hokeja maču. Viņš kādreiz pats savas gaitas hokejā iesācis uz dīķa ledus.

Protams, ka gāja visādi. Spēles B grupas jaunieši nevarēja pabeigt izspēlēt līdz galam, turnīrs ievilkās līdz tumsai un bija jāpārtrauc, visas spēles neizspēlējot. Tādējādi arī tika mainīti komandu kopsavilkuma tabulas aprēķini. Mēs kā organizatori atvainojamies komandām par pieļautajām kļūdām.

Raimonds Aizstrauts bija sarūpējis speciāli uztaisītu metieniem paredzētu stendu, kur skatītājiem un spēlētājiem praktizēties brīvajos metienos.

Maksimāli varēja iegūt 25 punktus. Vecumā līdz 15 gadiem no 42 dalībniekiem līderos ar 5 punktiem izvirzījās Arvils Cielaks, no 16 gadiem un vecākiem dalībniekiem 27 puišu konkurencē līderis bija Pēteris Siliņš ar 5 punktu guvumu. Uzvarētājiem tika pasniegta veicināšanas balva, kauss.

B grupā 1. vietā – komanda "Bērzaunes juniors", 2. vietā – "Indivīds" no Sauleskalna, 3. vietā – "BZ-clubs" no Bērzaunes.

A grupā 1. vietā – komanda "Aiviekste-Sinelis" no Aiviekstes, 2. vietā – "Bērzaune", 3. vietā – "Madona".

Komandas tika godinātas ar kausu un medaļām, piemiņas diplomiem.

Kad vēlējāmies uzzināt publikas domas par šo pasākumu, atbildes pārsvarā bija pozitīvas – ir jauki, ka tiek organizēti šādi pasākumi, un ir jāorganizē vēl. Madonas jaunieši izteicās, ka viņiem ir slidotava, bet tur nekas nenotiekot.

Jā, Bērzaunes jaunieši organizē šos mačus uz dīķa ledus. Pateicoties aktīvajiem jauniešiem Marekam Platacim, Mairim Ezerkalnam, Oskaram Šolinam u. c., ledus tiek regulāri uzliets un pucēts. Ar Raimonda Aizstrauta iniciatīvu un Ivara Miķelsona dāsnumu ar sniega pūtēju tika attīrīts un izveidots otrs laukums, kas lielāks par pirmo. Novērtējam arī biedrības jauniešu iniciatīvu, kuri savu brīvo laiku velta, lai "Gaiziņa ripa" notiktu, rūpējas par pasākuma organizatorisko pusi. Vēlā vakara stundā atbrauca traktors (atbalsts – SIA "Šubrakkrasti"), lai attīrītu laukumus no sniega, kur novietot transportu.

Te nevienam netiek maksāts, tā ir katra brīva griba radīt sev aktivitātes, negaidot, ka kāds cits to izdarīs, un tā ir lielāka gandarījuma izjūta. Turpmāk, ja jaunieši būs gatavi, pasākumi turpināsies.

Jārēķinās, ka ziedotie līdzekļi ir izsmelti, un tas nozīmē, ka par pasākuma izdevumiem nu būs jādomā pašiem.

Paldies visām viesu komandām par atsaucību, jo tā bija liela.

Prieks organizēt pasākumus, ja redzam, ka tas kādam ir nepieciešams un tiek atbalstīts. Vienīgi vēl joprojām gaidām lielāku vietējo iedzīvotāju atsaucību.

Manuprāt, šajās spēlēs bija ko redzēt, konkurence bija liela un puikām nācās nopietni pasvīst.

Autore: ANITA AIZSTRAUTA,
Bērzaunes bērnu un jauniešu centra "Rīts" vadītāja

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px