Madonas florbola komandas izcīnītā trešā vieta Latvijas florbola čempionāta 1. līgā šobrīd ir augstākais sasniegums vairāk nekā 10 gadu ilgajā Madonas florbola vēsturē.
Izšķirošā uzvara, kas ļāva komandai ieņemt godalgoto vietu, tika izcīnīta aizvadītajā sestdienā Madonā pret florbola komandu „Liepāja". Pretinieki uz spēli bija ieradušies deviņu cilvēku sastāvā, un tas viņiem neļāva nokomplektēt pat divas pilnas maiņas. Tomēr, neraugoties uz nepilno sastāvu, spēles sākums rožains nerādījās. Līdz pirmās trešdaļas pusei komandas vārtus nebija guvušas, taču vēlāk pirmajai tas izdevās „Liepājai". Uz madoniešu atbildi gan ilgi nebija jāgaida. Spēles 14. minūtē Aleksandrs Grehovs, madoniešiem spēlējot mazākumā, rezultātu izlīdzināja, un tad maisam gals bija vaļā. Līdz spēles 54. minūtei Madonas florbolisti bija guvuši astoņus bezatbildes vārtus, un par uzvarētāju vairs šaubu nebija. Tiesa, spēles galotnē madonieši sev svētkus tomēr pabojāja, jo, atslābstot mājinieku aizsardzībai, liepājnieki panāca pat 8 : 4. Noslēdzošais vārds tomēr piederēja mājiniekiem, kas pēdējā pusotrā minūtē pretinieku vārtos bumbiņu raidīja vēl divas reizes. Spēles beigu rezultāts – 10 : 4, un Madonas florbolisti var līksmot par čempionātā izcīnīto trešo vietu, jo sīvākajiem konkurentiem no „Latgranulas" viņi ir neaizsniedzami.
Izcīnītā trešā vieta Madonas florbola komandai ļautu piedalīties arī pārspēlēs ar virslīgas vājāko komandu – „FK Valmiera", taču, ņemot vērā to, ka madonieši arī veiksmes gadījumā nespētu nodrošināt savu dalību virslīgā, ir nolemts pārspēlēs nepiedalīties.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
MĀRA GAILUMA foto