28. un 29. jūnijā Slovēnijas pilsētā Mariborā notika Eiropas kausa izcīņas 2. līgas sacensības daudzcīņā (individuāli un komandām), kur Latvijas izlases sastāvā bija arī Madonas rajona pārstāvis Edgars Eriņš (attēlā).
Veiksmīgi startējot visās 10 disciplīnās, Edgars izcīnīja 1. vietu, kopsummā savācot 7789 punktus. Sacensībās pavisam piedalījās 35 sportisti no Šveices, Grieķijas, Portugāles, Lietuvas, Turcijas, Horvātijas, Austrijas, Serbijas un Latvijas. 2. vietā – Šveices sportists Deivids Gervasi ar 7726 punktiem, 3. vietā – Rolands Švarcs no Austrijas ar 7690 punktiem.
Edgara Eriņa sportiskie rezultāti ir šādi: 100 m – 10,97 sek., tāllēkšana – 7,18 m, lode – 13,27 m, augstlēkšana – 1,89 m, 400 m – 47,86 sek. (personiskais rekords), 110 m/b – 14,83 sek., disks – 43,77 m, kārtslēkšana – 4,30 m, šķēpa mešana – 54,58 m, 1500 m – 4:23,28 sek.
Vēl Latvijas izlases sastāvā 4. vietu izcīnīja Jānis Karlivāns (7668 punkti) un 6. vietu – Atis Vaisjūns (7471 punkts).
Arī komandu sacensībās Latvijas izlase ierindojās 1. vietā ar 22 928 punktiem un ieguva tiesības nākamgad piedalīties 1. līgas sacensībās (komandu punktus veido 3 labāko katras valsts sportistu rezultāti). Latvijas sportisti apsteidza Austrijas izlasi, kas ar 21 357 punktiem izcīnīja 3. vietu, un 2. vietas ieguvējus – Šveices izlasi.
Autors: MĀRIS GAILUMS
rajona padomes
sporta darba organizators