Divas dienas – 3. un 4. jūnijā – Valmierā, J. Daliņa stadionā, norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā.
Teicams starts izdevās madonietim Edgaram Eriņam. Vīriešu konkurencē Edgars sasniedza jaunu Latvijas rekordu desmitcīņā. Iepriekšējais rekords tika reģistrēts 2007. gadā Austrijā un piederēja olimpietim Jānim Karlivānam. Edgars uzrādīja šobrīd piekto labāko rezultātu pasaulē un otro – Eiropā, kas kopsummā viņam deva 8312 punktu (100 m – 10,79 sek.; tāllēkšanā – 7,67 m; 7 kg lodes grūšanā – 14,19 m; augstlēkšanā – 1,90 m; 400 m – 48,56 sek.; 110 m barjerskrējienā – 14,56 sek.; diska mešanā – 49,94 m; kārtslēkšanā – 4,50 m; šķēpa mešanā – 58,30 m; 1500 m – 4:14,25 sek.). Līdz ar to Edgars izpildīja 2011. gada pasaules čempionāta un 2012. gada olimpisko spēļu A normatīvus. Pārējo Madonas daudzcīņnieku rezultāti bija šādi: A grupā (1994.-1995. g. dz.) astoņcīņā 8. vieta – Didzim Siksalietim (4260 p.); 4. vieta septiņcīņā – Džinetai Ceimerei (2731 p.); B grupā (1996.-1997. g. dz.) astoņcīņā 6. vieta – Mārtiņam Dāboliņam (3718 p.), 11. vieta – Rolandam Veneram (2847 p.).
Šajās dienās paralēli notika arī Valmieras atklātais čempionāts vieglatlētikā. Trīssoļlēkšanā jauns personiskais rekords un 2. vieta – madonietim Robertam Naglim –
13 m 88 cm. Vairs tikai 12 cm Robertu šķir no Eiropas Jaunatnes olimpiādes normatīva. Vēl Robertam ir 3. vieta tāllēkšanā – 6 m 67 cm. 1500 m
skrējienā 2. vieta – madonietim Arvim Podniekam (4.28,59, sek.), bet 800 m skrējienā 3. vieta – madonietei Maritai Kiļupai (2.38,23 sek.).
Autore: ANITA KRAUKLĪTE,
Madonas BJSS
vieglatlētikas nodaļas vadītāja
Jura Kalniņa foto