4. un 5. februārī Ērgļos jau septiņpadsmito reizi norisinājās lielākie skolēnu ziemas sporta svētki – Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde (LJZO), ko organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi.
Piedalās 43 pašvaldību 117 skolu komandas
Sportiskā gaisotnē iejutās 1075 dalībnieki vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas startēja 117 skolu komandās no 43 pašvaldībām. Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei joprojām ir spēcīgs magnēts, kas pievelk katru gadu.
Madonas novads – otrs spēcīgākais ziemas sportā
Pēc novadu un pilsētu skolu izcīnīto medaļu kopvērtējuma LJZO pirmajā vietā šogad ir izvirzījusies Rīgas pilsēta, kas uz olimpiādi deleģēja 38 skolu dalībniekus. Rīgas pilsētas kontā – pavisam 26 medaļas, no tām 14 – zelta, 5 – sudraba un 7 – bronzas. Rīdzinieki sevi vairāk apliecināja snovbordā, kalnu slēpošanā un hokejā. Toties otro vietu kopvērtējumā ieguva Madonas novads, kas izcēlās ar sportisko sagatavotību, jo skaita ziņā mazāks dalībnieku pulks, pārstāvot 8 skolas, spēja izcīnīt 37 medaļas – 11 zelta, 16 sudraba un 10 bronzas. Madonas novada skolām vislielākā pārstāvniecība – distanču slēpošanā un biatlonā. Trešajā vietā – Cēsu novads ar 7 skolām, kas kopā saņēma 21 medaļu – 4 zelta, 9 sudraba un 8 bronzas.
Madonas novadu olimpiādē pārstāvēja Madonas pilsētas 1. vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija, Kusas, Vestienas, Kalsnavas, Bērzaunes, Mārcienas, Sarkaņu pamatskola.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.02.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto