Ziemassvētku brīvdienas Latviju pārsteidza ar atkalu un sagādāja lielas nepatikšanas ziemas sporta piekritējiem. Ar auto doties uz dambretes sacensībām Viļānos bija plānojuši Madonas puses vadošie dambretisti, taču to atlika riska dēļ. Tomēr Cēsu autobuss uz turieni aizvizināja četrus neatlaidīgākos.
Ne pati veiksmīgākā šī diena bija turnīra favorītam meirānietim Valdim Masam. Viņš parasti neriskē un tādējādi izvairās no zaudējumiem. Kā nacionālais meistars pats izteicās, jau sen nebija zaudējis divreiz vienās sacensībās un arī necerēja ieņemt augstāku vietu kā ceturto. Tomēr, pateicoties spēcīgam finišam un konkurentu neveiksmēm, Valdim izdevās līderus gandrīz panākt un finišēt trešajam. Bet par turnīra uzvarētāju negaidīti pirmoreiz kļuva Viļānu vecmeistars, sporta meistars Aleksejs Gritāns, kam pie vienāda punktu guvuma ar Viļānu jauniešu dambretes treneri Ivanu Volosanovu izrādījās labāks koeficients. Ar ceturto vietu samierinājās saikavietis Mārtiņš Šulmanis, bet kā sestā vīriešu konkurencē finišēja uzvarētāja sievietēm Marita Mozais (Degumnieki). Teica, ka sen neesot spēlējusi, laikam tāpēc sekmes tik labas. Tikai nedaudz no viņas atpalika liezērietis Elmārs Krampe. Neoficiālā komandu vērtējumā madonieši pārspēja viļāniešus ar rezultātu 29 : 27.
Turpretī dambretes ātrspēlē mājiniekiem izdevās revanšs ar 16,5 : 13,5. Pārliecinoši, bez zaudējumiem sacensības beidza un par uzvarētāju kļuva Valdis Mass (8 punkti no 10). Ar labāku koeficientu nekā viļānietim Ērikam Saprovskim otrais bija Aleksejs Gritāns (abiem 5,5 punkti). Mārtiņš Šulmanis ieņēma piekto, Elmārs Krampe –
sesto vietu.
Nākamās sacensības, kurās tiesības piedalīties arī madoniešiem, Viļānos notiks 16. janvārī.
Autors: M. VĪRS