Līdzjutēji un atbalstītāji ir gandarīti, jo pasaules čempionāta motokrosā ar blakusvāģiem Vācijas posmā, kas bija čempionāta beidzamais posms, brāļi Jānis un Lauris Daideri no Liezēres kopvērtējuma tabulā ierindojās trešajā vietā.
Līdz ar to Daideru komanda ne tikai izpildīja, bet arī pārsniedza pagājušā gada optimistiskās prognozes, ka 2009. gada motokrosa sezonā pasaulē varētu iekļūt ātrāko sešniekā. Pagājušā gada sezonu Daideri noslēdza ar 8. vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.
Vācijas posmā brāļi Daideri abos braucienos bija sestie, savukārt Māris Rupeiks ar Haraldu Kurpnieku pirmajā braucienā bija otrie, otrajā – trešie, un trešie viņi palika arī posmā. Rupeiks/Kurpnieks pasaules čempionāta kopvērtējumā ierindojās 7. vietā.
Pēc pirmā brauciena latviešu kantētājs Kaspars Liepiņš pārī ar Jorisu Hendriksu bija soļa attālumā no čempiona titula, jo viņu galvenie konkurenti – Jans Hendrikss/Tims Smeninks – izstājās. Arī kopvērtējumā viņi ir pirmie. Tikmēr brāļi Jānis un Lauris Daideri čempionāta kopvērtējumā jau bija nodrošinājuši trešo vietu pēc tam, kad braucienā izstājās Daniels Vilemsens/Svens Verbruge. Pēc pirmā brauciena finišu viņi sasniedza sestie ar 401 punktu, kopvērtējumā – 418 punkti.
Sezona motokrosā ar blakusvāģiem noslēgsies ar Nāciju kausa izcīņu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no Daideru personiskā arhīva