Simtlauciņu jeb starptautiskā dambrete mūsu rajonā ir mazākā cieņā nekā parastā – krievu jeb 64 lauciņu dambrete. Tomēr interesentiem rajona čempionāti tiek rīkoti ik gadu. Atšķirīgie un sarežģītākie noteikumi šai dambretei liek pievērsties tikai tiem, kuriem labāk "galva strādā" un ir vairāk brīva laika.
Madonas BJC telpās pulcējās dambretisti, lai cīnītos par kārtējām medaļām rajona mērogā. Nestartējot Mārtiņam Šulmanim, Gunvaldim Tarvidam, Andrim Kalniņam un Rūdim Rimšam, pārējo konkurencē ērti jutās dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs. Sacensību pirmajā kārtā gan neviens nevēlējās riskēt, un visas cīņas noslēdzās ar miera līgumu – neizšķirti. Turpretī pēc tam Jāzepam izdevās pārspēt sīvākos konkurentus par medaļām – Valdi Masu, Aivaru Briedi un Rudolfu Kalniņu – un pārliecinoši kļūt par rajona čempionu.
Pārējo medaļu liktenis izšķīrās līdzvērtīgā cīņā. Valdis Mass, zaudējis priekšpēdējā spēlē Rudolfam Kalniņam, pēdējā partijā ar lieku kauliņu cīņā pret Jāzepu Juhņeviču centās tikt pie uzvaras, tomēr nācās zaudēt un izstāties no cīņas pat par bronzas medaļu, paliekot laikam pirmoreiz rajona dambretes vēsturē bez medaļas un samierinoties ar ceturto vietu.
Bet sudraba un bronzas medaļu saņēma Rudolfs Kalniņš un Kristaps Mūrmanis pēc vienošanās par neizšķirtu pēdējā kārtā, iegūstot vienādu punktu skaitu, kur papildrādītājs koeficients bija par labu pirmajam. Vietu lielajā piecniekā godam izcīnīja Aivars Briedis.
Jau 28. oktobrī mūsu rajona dambretistus atkal aicina viļānieši, 4. novembrī medaļas rajona mērogā tiks sadalītas dambretes ātrspēlēs, bet 10. novembrī visus gaidīs Barkavas kausi (pamatskolas zālē). Sievietēm cīņa par medaļām simtlauciņu dambretē pārcelta uz vēlāku laiku.
Autors: M. ŠULMANIS
AUTORA foto