13. decembrī BK „Madona" savās mājās spēja pakutināt nervus Amatieru basketbola līgas līderei Valmieras komandai, mača galotnē piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 70 : 79. Jau ar mača pirmajām minūtēm valmierieši, pateicoties Jāņa Kaufmaņa precīzajiem tālmetieniem, pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās un ieguva nelielu (7-9 punktu) pārsvaru, ko arī sekmīgi noturēja līdz pat pirmā puslaika beigām, kas noslēdzās ar rezultātu 28 : 35 viesu labā.
Otrajā puslaikā notikumi laukumā krietni mainījās. Madonieši trešo ceturtdaļu uzsāka ļoti apņēmīgi – pēc Kaspara Mājenieka un Edgara Toča precīziem uzbrukumiem izdevās spēli līdzsvarot, un piecas minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām rezultāta starpība jau bija samazināta līdz minimumam – 41 : 42. Atlikušajā ceturtdaļas daļā valmieriešiem tomēr izdevās savākties un līdz ceturtdaļas galotnei atgūt vidusdaļā pazaudēto.
Rezultāts pirms mača izšķirošajām desmit minūtēm – 46 : 54 par labu pretiniekiem.
Ceturto ceturtdaļu varētu raksturot kā īstu apšaudi valmieriešu grozam – kad līdz mača beigām bija atlikušas četras minūtes, madonieši sāka īstu pakaļdzīšanos, realizējot četrus tālmetienus, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz trim punktiem, kas lika pašmāju komandas līdzjutējiem, kuri kopskaitā uz spēli bija sanākuši aptuveni 60, gavilēt. Lai gan pretinieku komandas spēlētāju acīs bija manāmas satraukuma pazīmes, tieši valmierieši mača galotnē nospēlēja nosvērtāk un izcīnīja savu sesto uzvaru šosezon – 79 : 70.
Ļoti produktīvu spēli aizvadīja mūsu komandas garā auguma spēlētāji. Voldemārs Krieviņš ar 15 punktiem un 5 bumbām zem groziem bija „Madonas" rezultatīvākais spēlētājs. Edgara Toča rēķinā 12 punktu un 14 izcīnītas atlēkušās bumbas.
Nākamo spēli mūsējie aizvadīs 17. janvārī Madonā, tiekoties ar Rēzeknes „Ezerzemes" basketbolistiem, kurus izbraukumā izdevās pārspēt ar rezultātu 73 : 63.
Autors: EDGARS BĒRZIŅŠ