Novembra sākumā Cēsu pilsētas sporta skolas administrācijas darbinieki ieradās Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā, lai iepazītos gan ar Madonas sporta centru, gan ar to, kā pēc apvienošanās novadā un krīzes apstākļos klājas kolēģiem Madonas novadā.
– Jutāmies patiesi iepriecināti, ka mūsu tikšanos pagodināja arī novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Sarunas izvērtās lietišķas, daudzpusīgas un atklātas. Cēsu sporta skolas pārstāvji patiesi novērtēja to, ka plānotās pusotras stundas vietā īsti zemnieciskā mierā novada domes vadītājs sarunai par sportu atvēlēja par veselu stundu vairāk. Teritoriālās reformas rezultātā novadā apvienojušies 14 pagastu un Madonas pilsēta. Jā, te nu jānopūšas, jo Cēsu rajons gājis pavisam citu – šķelšanās – ceļu (Cēsu novadā apvienojusies tikai pilsēta un 1 pagasts, bet rajona teritorijā – 7 novadi). Nenoliedzami, šādā variantā daudz kas tikai sarežģījies, tas atsaucas arī uz sporta skolas darbību. Mums bija 12 sporta veidu programmas, 3 nācās likvidēt. No sava novada pašvaldības nesagaidījām tādu pretimnākšanu pedagogu atalgojuma kompensēšanā. Samazinot braucienus, treniņu darbu, Cēsu novada dome iedeva klāt 6 likmes. Madonas novada domes vadītājs ļoti izsmeļoši raksturoja savu pašvaldību. Pārsteidza daudzpusīgā informācija un atbildes visos jautājumos, it īpaši mums interesējošajā sporta jomā. Uzskatu, ka vieglāk ir strādāt tādā situācijā, kad pašvaldība sniedz atbalstu, kad ir labā griba nevis gremdēt, bet celt, – iespaidos dalījās direktora vietniece mācību darbā Rudīte Vanadziņa.
– Man ir skumji, ka Madonu kaut reizi mēnesī neredzu, – ar humoru savu ierašanās iemeslu komentēja slēpošanas un biatlona trenere Ilze Cekule. Viņa kopā ar saviem audzēkņiem regulāri brauc uz sacensībām sporta bāzē "Smeceres sils".
– Cēsu sporta skolai tuvi ir ziemas sporta veidi, uzskatu, ka gan Cēsu, gan Madonas sporta skola veido ziemas sporta veidu skeletu, jo trašu ziņā esam līderi. Ja vērtē "Smeceres sila" attīstības plānu, tas ir apskaužami, – atzina Ilze Cekule.
Protams, tikšanās mērķis bija aplūkot jauno sporta centru, ar ko madonieši lepojas. – Komplekss patiesi ir daudzfunkcionāls, top arī šautuve, kā mums nav savā kompleksā. Novērtējam arī skrejceļu vieglatlētiem, – sacīja Rudīte Vanadziņa.
Sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais iepazīstināja ar sporta darba organizāciju un situāciju Madonas sporta skolā. Visiem zināmais valsts finansējuma samazinājums treneru algām madoniešus tik smagi nav skāris, pateicoties pašvaldības papildus piešķirtajiem līdzekļiem.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto