10. un 11. janvārī Madonā, slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils", norisinājās Latvijas čempionāta biatlonā 1. kārta, kas izvērtās par starptautiskiem mačiem, jo piedalījās arī sportisti no Lietuvas.
Kā jau vienmēr biatlona sacensībās piedalījās sportisti no Alūksnes, Cēsu, Daugavpils, Aizkraukles, Talsu, Madonas rajona. Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu pārstāvēja treneru Airas Bērziņas un Andra Kupča audzēkņi.
Sacensību sprinta distancē 10. janvārī no Madonas BJSS biatlonistiem vislabāk veicās Rolandam Pužulim, kas spēcīgajā A grupas jauniešu konkurencē izcīnīja 1. vietu. Savā vecuma grupā Laurai Kupčai – 3. vieta, Daijai Aivarei – 6. vieta, Mārtiņš Indriksons palika 8. vietā, Matīss Spaile – 9. vietā.
Klasiskajā biatlonā no Madonas BJSS audzēkņiem čempiona godā attiecīgi savā vecuma grupā – Laura Kupča, Krista Kupča un Rolands Pužulis. Mārtiņš Indriksons – 9. vietā, bet Matīss Spaile – 10. vietā.
– Vienlaikus tās bija arī atlases sacensības biatlonistu iekļūšanai Latvijas jaunatnes izlasē startiem Eiropas jaunatnes olimpiādē un Eiropas čempionātā. Prieks, ka Rolands Pužulis, Mārtiņš Indriksons un Matīss Spaile ir iekļuvuši Latvijas jaunatnes izlasē, – novērtēja trenere Aira Bērziņa.
Kopā ar sacensību dalībniekiem bija arī Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš, viceprezidents Jānis Zupa, ģenerālsekretārs, mūsu novadnieks Gundars Upenieks.
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.madona.lv sadaļā "Sports".
Autore: IVETA ŠMUGĀ
SANTAS JAUJENIECES foto