26. septembrī sporta bāze "Smeceres sils" sagaidīja BMX klubu pārstāvjus no Cēsīm, Valmieras, Saldus, Rīgas, Ventspils, Madonas, Smiltenes un pat Lietuvas, lai vienlaikus ar sacensībām "Madonas kauss" atklātu jauno BMX trasi. Pasākums izcēlās ar Latvijas BMX mērogiem neierasti lielu apmeklētāju skaitu.
Piedaloties LOK prezidentam un BMX goda prezidentam Aldonam Vrubļevskim, trases izveides projekta vadītājam, "Māra Štromberga aģentūras" pārstāvim Ivo Lakučam, Madonas novada pašvaldības vadītājam Andrejam Ceļapīteram un Madonas sporta centra direktoram Voldemāram Šmugajam, tika pārgriezta simboliskā atklāšanas lente.
– Tik ģimenisku pasākumu, kāds ir BMX, reti kur Latvijā var redzēt. Parasti atbrauc vieni paši sportisti, skrien paši sev, skatītāju ir maz. BMX sacensības ir ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, un tas priecē. Beidzot BMX saimē ir ienākuši arī Madonas novada BMX sportisti, par ko paldies jāsaka diviem entuziastiem, BMX sportistu vecākiem, – Jānim Kupranam un Jānim Krasnovam, kas ar savu uzcītību panāca to, ka Madonā ir BMX trase. Vajadzēja tikai kopā ar "Māra Štromberga aģentūras" pārstāvi Ivo Lakuču ierasties Madonas novada pašvaldībā, lai gūtu idejas atbalstu. Jūs esat pilsētā, kur piedzimst sniegs, un tagad te ir ienesta vēl viena rozīnīte no vasaras – BMX. Paldies visiem, kas pielika roku un spēku, – Madonas novada pašvaldībai, komunālajam dienestam, kā arī vecākiem, kas ir strādājuši, lai trase tiktu izveidota, – atklāšanas runā sacīja Voldemārs Šmugais.
BMX olimpiskās izlases treneris un "Smeceres sila" BMX trases autors Ivo Lakučs sniedza ieskatu, kā trase tika uzbūvēta: – Bija 2009. gada maijs, kad ierados Madonā, izrunājāmies ar mēru Andreju Ceļapīteru, apskatījām pāris vietu, kur varētu būt trase, bet uzreiz man iepatikās šī vieta. Paldies madoniešiem, Madonas BMX kluba aktīvistiem, ka superātrā laikā trasi varēja izveidot. Diemžēl šodien nevarēja ierasties Māris Štrombergs, jo viņam ir jāpiedalās daudzās sacensībās, bet mēs ar "Madonas kausu" gan atklājam, gan noslēdzam 2009. gada BMX sezonu. Daudzi varbūt nemaz nav redzējuši, kāds ir BMX, tāpēc arī ieradies tik kupls interesentu pulks.
– Madonā kopš seniem laikiem ir bagātas riteņbraukšanas tradīcijas, un tas bija tikai laika jautājums, ka Madonā ir BMX. Pateicoties madoniešu aktivitātei, puiku vēlmei braukt ar riteņiem, pateicoties Madonas novada amatpersonu apņēmībai, arī pilsoniskai drosmei uzsākt ekonomisko grūtību laikos šādus projektus, trase ir tapusi. Tā ir viena no modernākajām Latvijā, starta kalns – stāvākais un ātrākais no Latvijas trasēm. Domāju, ka šajā trasē dzims jaunas zvaigznes, – sportistiem panākumus nākotnē vēlēja Aldons Vrubļevskis. Viņš arī pasniedza pateicības rakstus cilvēkiem, kas devuši ieguldījumu Madonas BMX trases tapšanā, īpaši sveicot BMX trases arhitektu un dizaineru Ivo Lakuču.
Andrejs Ceļapīters, daloties priekā par kuplo pasākuma dalībnieku loku, minēja, ka ideja par BMX trasi bijusi jau pirms trim, četriem gadiem, bet ar apņemšanos vien bijis par maz. Paldies Ivo Lakuča entuziasmam, zināšanām un arī praktiskajam darbam, stāvot blakus, strādājot un komandējot tehniku, kā arī pateicība visiem aktīvistiem par sabiedrisko atbalstu šim projektam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 01.10.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto