Pērnā gada nogalē kādā Mētrienas pusē esošā angārā vairāku BMX kluba „Madona" mazo braucēju vecāku pūļu rezultātā tapa BMX ziemas trase, kurā jau pirmajos šā gada mēnešos vairākas reizes nedēļā notiek treniņi.
Veikumu aplūkojot klātienē, ir redzams, ka paveikts diezgan liels darbs.
– Ziemas treniņu trases izveide bija viens no mūsu mērķiem, lai klubs varētu veiksmīgi eksistēt un arī attīstīties. Šāda veida trases Latvijā ir izbūvētas vēl tikai divās vietās – Rīgā un Valmierā. Pērn braucām trenēties uz Valmieru, kas izmaksāja diezgan dārgi. Tas arī bija viens no būtiskākajiem iemesliem, kādēļ nolēmām ziemas trasi veidot paši. Tagad esam paši sev saimnieki un varam braukt trenēties kaut katru dienu, nevis sadūšoties vienreiz nedēļā aizbraukt līdz Valmierai. Būve, kurā izvietota šī trase, bija viens no variantiem, ko izskatījām. Īpašnieks deva atļauju būvēt trasi un veikt treniņus. Esam ar viņu noslēguši līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt, līdz ar to šis būs ilgtermiņa, nevis vienas ziemas pasākums. Trasi būvēja paši vecāki. Nevienam no mums lielas pieredzes šādu objektu būvēšanā nebija, ja neskaita to, kas tika gūta kopā ar Ivo Lakuču, būvējot trasi Smeceres silā. Iesākumā to uzzīmēju, tad ar vecākiem un braucējiem to apspriedām, rezultātā tapa šis objekts, taču jau tagad ir redzams, kur un ko vajag pielabot vai pārbūvēt. Pašlaik plānojam, uzstādot starta barjeru, pilnveidot starta kalnu. Viens no svarīgākajiem elementiem BMX sporta veidā ir tieši starts – kā to izskries, tā beigās finišēs, jo trases ir īsas.
Lai izveidotu optimāla līmeņa trasi, būtu nepieciešama telpa 100 x 50 metru, kas ir četras reizes vairāk, nekā atļauj esošā ēka. Bijām jau tādu noskatījuši, taču jāņem vērā, ka trase ir tapusi tikai par vecāku līdzekļiem, līdz ar to lielāku objektu sakārtot mums nebūtu bijis finansiāli iespējams, – par trases tapšanu pastāstīja Jānis Kuprans.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.04.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto