Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Birzs ar “dambretes piegaršu”

Redakcija

Autors • 28.05.2009.

Birzs ar “dambretes piegaršu”
Burtu lielums

Skaists un saulains svētdienas rīts. Pāri pontona tiltam Vecsaikavā uz "Ilmu" mājām cita pēc citas devās automašīnas, lai braucēji būtu klāt jaunā pasākumā republikas mērogā. Un visiem līdzi mašīnās bija koku stādi, šķirne un lielums – pēc pašu izvēles.

Pirms dambretes festivāla "Šulmaņu pirtsstūris" tā dalībnieki par galveno pasākuma daļu uzskatīja "likt pamatus" Madonas novada dambretistu birzij. Un pēc brīža skaistās rindās jau sarindojās pirmais desmits ozoliņu un bērziņu.

Dambretes kluba "Mārtiņš" vadītājs un šā pasākuma organizators Mārtiņš Šulmanis jutās gandarīts par rajona vadošo dambretistu pretimnākšanu ar savu klātbūtni. Ieradās arī viļānieši. Līdz ar to vairāk nekā divu desmitu dalībnieku vidū sacensībām pieteikušies bija daudz republikas mēroga dambretistu – 1 sporta meistars, 9 sporta meistarkandidāti un 4 pirmās sporta klases spēlētāji. Kupls bija arī piedalījušos ģimeņu skaits: Saikavu pārstāvēja Grigalkas, Indāni, Šulmaņi, Madonu – Kalniņi, Dzelzavu – Juhņeviči, Viļānus – Gritāni. Pārstāvji bija arī no Liezēres, Praulienas.

Galvenajam tiesnesim Jāzepam Juhņevičam operatīvi darbojoties, sacensības ritēja ātri, tomēr ļoti spraigi. Pēc septiņām kārtām varēja apkopot rezultātus. Izrādījās, ka bez zaudējuma iztikuši vien trīs – meirānietis Valdis Mass, dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs un viļānietis Ivans Volosanovs. Tieši pēdējais arī saņēma Valda Masa dāvāto ceļojošo kausu, ar sliktāku koeficientu nākamajās vietās atstājot viļānieti Ilgvaru Gritānu un saikavieti Aivaru Briedi (visiem 10 punktu no 14). Diplomi un suvenīri tika arī otrajam trijniekam – Jāzepam Juhņevičam, Valdim Masam (abiem 9 p.) un viļānietim Ērikam Saprovskim, kam sliktāka koeficienta dēļ zaudēja praulēnietis Dzintars Apīnis (abiem 8 p.).

Pie Mārtiņa Šulmaņa ceļojošā kausa senioriem virs 60 gadiem tā 35. izcīņā tika Aivars Briedis, apsteidzot Jāzepu Juhņeviču un Valdi Masu, bet "atzīšanas listes" tika arī viļānietim Aleksejam Gritānam, madonietim Rudolfam Kalniņam un mājiniekam Mārtiņam Šulmanim (visiem 6 p.).

Dambretes kluba "Mārtiņš" dāvātos kausus izcīnīja jaunieši. No jaunietēm tās tika dzelzavietei Jogitai Juhņevičai (8 p.), bet jauniešiem – saikavietim Ritvaram Indānam (10 p.), kas apsteidza dzelzavieti Gunti Skudru un saikavieti Rolandu Šulmani (abiem 6 p.).

Sekmīga šī diena bija arī saikaviešiem Jurim un Kristapam Indāniem, Mārtiņam un Gintaram Grigalkām, Emīlam Kivlānam, madonietim Andrim Kalniņam un liezērietim Elmāram Krampem.

Kamēr tika apkopoti sacensību galvenā turnīra rezultāti, dalībnieki mielojās pie zviedru galda un arī cīnījās ātrspēles turnīrā. Astoņpadsmit spēlmaņu konkurencē, uzvarot 14 cīņās un pieļaujot tikai 3 neizšķirtus rezultātus, par uzvarētāju kļuva Valdis Mass. Par diviem punktiem atpalika Ilgvars Gritāns, bet par četriem – Rudolfs Kalniņš, kas tikai par vienu punktu apsteidza Alekseju Gritānu un Ēriku Saprovski, bet par diviem – Dzintaru Apīni un Jāzepu Juhņeviču. Tālāk sekoja Aivars Briedis, Andris Kalniņš, Elmārs Krampe, Juris Indāns, Mārtiņš Grigalka. Jaunieši nespēja nopietni konkurēt tik ātrā spēlē. Starp tiem veiksmīgākie bija Guntis Skudra, Jogita Juhņeviča un Emīls Kivlāns.
Šis dambretes festivāls katru gadu Vecsaikavas "Ilmās" notiks maija beigās ar dambretistu birzs tālāku stādīšanu (nākamgad – 22. maijā).

Autors: M. VĪRS

AUTORA foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px