No 1. līdz 3. martam Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās "Baltijas kauss biatlonā", kur 17-19 gadu vecuma grupās spēkus samēroja Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un arī Zviedrijas biatlonisti.
Čempionātu rīkoja Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu. Par sacensību gaitu rūpējās galvenais tiesnesis Juris Kreilis.
Vienlaikus tās bija arī Latvijas čempionāta 1. kārtas sacensības junioriem un jauniešiem.
Latviju čempionātā pārstāvēja Cēsu, Alūksnes, Aizkraukles, Daugavpils, Talsu un Madonas BJSS biatlonisti.
2. martā norisinājās sacensības klasiskajā biatlonā. M17 grupā uzvarēja Artjoms Serdjukovs no Lietuvas. Labākais no Madonas BJSS sportistiem – Reinis Lazdups – kopvērtējumā ierindojās 15. vietā. W19 grupā uzvarēja Marta Jākobsone no Zviedrijas, bet Madonas BJSS sportiste Laura Kupča noslēdza labāko sešnieku (no Latvijas sportistēm bija otrā), Daija Līva Aivare kopvērtējumā iekļuva 7. vietā, bet starp Latvijas biatlonistēm – 3. vietā. C grupā meitenēm masu startā attiecīgi 5., 6. un 7. vietu ieņēma Ilva Valdone, Elizabete Stangaine un Dana Nagle.
Svētdien, kad norisinājās masu starts, laikapstākļi nebija no labvēlīgākajiem, bet tos jau izvēlēties nevaram – tie visiem vienādi. Sportisti tomēr spītīgi slēpoja un tēmēja mērķos arī putenī.
Ar rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.madonassports.lv.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto