Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atsākas dambretes sezona

Redakcija

Autors • 20.10.2009.

Atsākas dambretes sezona
Burtu lielums

Kad pieveikti pēdējie lauku darbi un daudzviet jau parādījies pirmais sniegs, Madonas rajona dambretisti uzsāk aktīvu darbību savā jomā. Ja arī rajona un tā atsevišķu novadu plānā pagaidām nav dambretistu tikšanos, ar tām aktīvi izpalīdz Viļānu kolēģi, kas šīs sezonas pirmās sacensības, veltītas jaunizveidotajam Viļānu novadam, sarīkoja jau augusta beigās. Tajās uzvarēja Lubānas novada pārstāvis Valdis Mass.

Septembra beigās Viļānos notika turnīrs, veltīts Viļānu BJC dambretes pulciņa darbības desmitajai gadadienai, kur jauniešu grupās startēja gandrīz divi desmiti dalībnieku no Viļāniem, Maltas, Rēzeknes un Preiļiem. Bet pieaugušo konkurencē cīnījās arī trīs mūsu rajona pārstāvji. Pārliecinošu uzvaru pēc četrpadsmit cīņām, zaudējot tikai vienā partijā, guva republikas senioru čempions meirānietis Valdis Mass. Par pieciem punktiem atpalika viļānietis Mārtiņš Asars (19), bet trešais bija jaunais Vadims Volkovs no Maltas (18). Viņam sekoja viļānieši Ivans Volosanovs (16) un Ēriks Saprovskis (15), kā arī saikavietis Mārtiņš Šulmanis (14). Sekmīgs starts arī Maritai Mozais (Degumnieki), kas vīru konkurencē finišēja septītā.

Pēc gada pārtraukuma viļānieši nolēmuši atsākt arī ikmēneša tirgus dienas turnīrus, un uz pirmo krietni aktīvāki izrādījās arī madonieši. Kad noskaidrojās, ka Madonas un Rēzeknes rajona pārstāvju skaits ir pilnīgi vienāds, tika pieņemts lēmums intrigas palielināšanai noteikt arī neoficiālu komandu vērtējumu. Tas krietni vien palielināja sacensību spriedzi. No uzvaras uz uzvaru soļoja meirānietis Valdis Mass, tomēr divi neizšķirti turnīra nobeigumā iespēju panākt viņu deva viļānietim Mārtiņam Asaram, kura koeficients papildrādītājos tomēr bija nepietiekams uzvaras gūšanai. Un atkal trešais izrādījās Maltas pārstāvis Vadims Volkovs. Vietas otrajā trijniekā kopā ar viļāniešu treneri Ivanu Volosanovu dalīja madoniete Aina Ivanova un Aivars Briedis (Saikava), bet vieta pirmajā desmitā tika arī saikavietim Mārtiņam Šulmanim un dzelzavietim Jāzepam Juhņevičam, kuram kolēģu paldies par transporta jautājuma atrisināšanu. Komandu vērtējums veicināja aktīvu cīņu pie galdiņiem, un tāpēc „miera līgumi" tika noslēgti tikai 10 partijās no 45. Spēcīgs finišs viļāniešiem ļāva apsteigt madoniešus un panākt sev labvēlīgu rezultātu (28 : 22).

Šoreiz interesentiem pēc gada pārtraukuma bija iespēja pacīnīties arī dambretes ātrspēlē. Atkal veiksmīgākais tajā bija Valdis Mass. Spēlējot ļoti uzmanīgi, viņam ar iegūtajiem 11 punktiem (no 14) pietika uzvarai. Par punktu atpalika Viļānu vecmeistars Aleksejs Gritāns, par diviem – Jāzeps Juhņevičs. Viņam ar vienādu punktu guvumu sekoja saikavieši Aivars Briedis un Mārtiņš Šulmanis, kā arī viļānietis Ivans Volosanovs. Bet septītā vīru konkurencē – Aina Ivanova. Ar līdzjutējas statusu abos turnīros samierinājās Marita Mozais, kārtojot personīgās lietas.

Jau 1. novembrī madonieši tiks gaidīti viņsaulē aizgājušo Viļānu dambretes veterānu (J. Stafecka, V. Čulkova, M. Matvejeva, V. Gritāna un V. Gorodecka) piemiņas turnīrā, bet divas nedēļas vēlāk – turnīrā, veltītā LR dibināšanas gadadienai.

Autors: M. VĪRS

Foto no arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px