15. februārī Polijas apgabalā Šlonsk Beskidi atklāta Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā piedalās 1100 jauniešu no 45 valstīm, tostarp no Latvijas.
Gan sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā sacensības līdzinās Olimpiskajām spēlēm, tikai tajās piedalās Eiropas valstu jaunie olimpieši.
Latvijas komandas sastāvā iekļauti 28 sportisti vecuma grupā no 15 līdz 17 gadiem, kas mūsu valsti pārstāvēs 5 sporta veidos no 9 sacensību programmā paredzētajiem. Latvijas delegāciju vada Juris Titovs.
Latvijas sportisti sacentīsies daiļslidošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kalnu slēpošanā un snovbordā, bet nestartēs kērlingā, hokejā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā. Organizatoru oficiālajā mājas lapā www.slask-beskidy.pl var sekot līdzi arī rezultātiem.
Kopā ar Latvijas komandu ir arī pieci Madonas sporta skolas audzēkņi. Distanču slēpošanā turēsim īkšķus par Rinaldu Kostjukovu, Nauri Biķernieku, Ronaldu Voveru, ko pavada treneris Dainis Vuškāns, bet biatlonā sekosim līdzi Airas Bērziņas audzēkņu Mārtiņa Indriksona un Matīsa Spailes gaitām.
Autore: IVETA ŠMUGĀ