Latvijas Olimpiskā komiteja pirmdien, 11. februārī, nolēma atcelt nedēļas nogalē (15.-16. februārī) Ērgļos paredzēto Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi.
Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz laikapstākļiem, kas nav labvēlīgi ziemas sporta sacensību rīkošanai. Lēmumu pieņemt rosināja arī Ērgļu novada dome un atbalstīja ziemas sporta veidu federācijas.
– Ārā sācies gluži vai pavasaris, arī laika prognoze nedēļas beigās sola salu, bet ne sniegu, – pieņemto lēmumu skaidroja Olimpisko sacensību aģentūras valdes loceklis un olimpiādes galvenais organizētājs Juris Titovs.
– Ziemu gaidījām līdz pēdējam brīdim, par nedēļu pārcēlām olimpiādes norises laiku, meklējām optimālus sacensību norises variantus Ērgļos un "Lido kalnā", tomēr laikapstākļi ir nepielūdzami, – teica J. Titovs. – Turklāt mēs nevēlamies pieļaut Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes pārvēršanu par farsu, kurā zūd nopietna sacensība starp jauniešiem un skolām. Skatīsimies uz lietām loģiski. Šogad Latvijā nav bijis ziemas. Daudzi no sacensībām pieteiktajiem dalībniekiem, iespējams, šajā sezonā nav nopietni slēpojuši vai slidojuši, treniņu process arī bijis vājš.
Jau informējām, ka šogad Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei bija pieteikts 80 skolu komandu no 15 pašvaldībām, kopā 864 sacensību dalībnieki. Februāra sākumā olimpiāde paguva notikt vienīgi kamaniņu sportā Siguldā, kur par medaļām cīnījās 40 jauno sportistu.
Nākamā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde plānota 2009. gada 6. un 7. februārī Ērgļos.
Autore: ILZE ĀĶE-VĪKSNE