Ar ceturtā posma sacensībām distanču slēpošanā, kas 7. un 8. martā norisinājās sporta bāzē "Smeceres sils", beidzies Latvijas čempionāts.
Latvijas čempionāta pēdējais posms noritēja divās kārtās. Sestdien notika stafetes, bet svētdien – maratonslēpojumi, kur V21 grupā bija jāslēpo 50 kilometru.
Čempionāta ceturtajā posmā piedalījās gandrīz visi pazīstamie slēpotāji, kas pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā, – Oļegs Maļuhins, Aigars
Kalnups, Jānis Teteris, arī pasaules universiādes dalībnieks Sandis Ķemers, kas gan no distances izstājās. Intrigu radīja vairākkārtējais olimpietis Oļegs Maļuhins, pirms sacensībām paziņojot, ka cer iegūt pirmo vietu. Taču Maļuhina vēlēšanās nepiepildījās, viņu pārspēja biatlonists bebrēnietis Valts Eiduks un finišu sasniedza pirmais (2.47:37), sīvāko sāncensi Maļuhinu apsteidzot par 4,21 minūti (2.51:58). Trešo vietu ieguva Aigars Kalnups (2.55:43), bet Jānis Teteris (3.03:49) palika ceturtais.
No Madonas sportistiem garajās distancēs savā vecuma grupā uzvarēja Eiropas Jaunatnes olimpiādes bronzas medaļas ieguvējs Rinalds Kostjukovs, slēpojot 20 km, tūlīt aiz viņa – Reinis Veckalniņš un Ronalds Vovers. 15 km distancē 1. vietā – Mārcis Jakovičs, trešais – Rūdolfs Kļaviņš, ceturtais – Jānis Ārents. Indulis Bikše bija ātrākais 7,5 km slēpošanas distancē, Raimo Vīgants – slēpojot 3 km, bet Kitija Auziņa – 5 km. S16 grupā, slēpojot 7,5 km, Gerda Āboliņa izcīnīja otro vietu.
Latvijas čempionāta noslēgumā Madonā bija ieradies arī Latvijas Slēpošanas savienības pārstāvis Roberts Raimo.
Ar sacensību rezultātiem un čempionāta visu kārtu kopvērtējumu var iepazīties internetā – www.madona.lv sadaļā "Sports" un www.infoski.lv.
Autore: IVETA ŠMUGĀ