Ar trīs uzvaru sēriju apakšgrupas turnīru Latvijas čempionāta 1. līgā ir noslēgusi Madonas florbola komanda. Tiesa, īstu gandarījumu komandai tas nesniedza, jo par spīti šim panākumam madonieši, atpaliekot no komandas „Cēsis/CB" par nieka vienu punktu, Austrumu reģiona apakšgrupā ierindojās vien trešajā vietā, kas savukārt nozīmē to, ka izslēgšanas spēlēs madonieši paliek bez sava laukuma priekšrocības, kā arī pretiniekos iegūst nosacīti spēcīgāku pretinieku – komandu „Talsi/ZZS".
Tagad var tikai gudrot, kurā no spēlēm tika zaudēti tik būtiskie punkti. Atgādināšu, ka sezonu Madonas florbola komanda uzsāka teicami. Pirmajā aplī tika sakauti visi pretinieki, un pārliecinošākā uzvara – ar rezultātu 10 : 4 – tika gūta tieši pret apakšgrupas līdervienību – Siguldas „Latgranula". Sezonas turpinājums bija mazāk iepriecinošs. Izbraukumā spēles galotnē piedzīvotais zaudējums pret cēsniekiem pavēra slūžas diezgan nestabilam komandas sniegumam vairākās no turpmākajām cīņām – retās uzvaras aizvien biežāk mijās ar zaudējumiem. Diemžēl tie tika piedzīvoti pret komandām, kuras uzvarēt bija principiāli svarīgi. Viens zāģis pret „Rubene-1" un divas sakāves pret cēsniekiem neļāva stabili ieņemt otro vietu apakšgrupas tabulā. Grupas turnīra noslēguma spēlēs madoniešiem nepalīdzēja arī pretinieki. Var tikai minēt, kā „Latgranula", kas vienīgo zaudējumu sezonā bija piedzīvojusi vien pret madoniešiem, pamanījās ar rezultātu 8 : 4 zaudēt cēsniekiem, ko līdz tam bija pārliecinoši uzvarējuši. Tiesa, pašiem madoniešiem vajadzēja izdarīt savu darbu līdz galam, tad arī nebūtu jācer uz citu komandu palīdzību.
Taču situācija ir tāda, kāda tā ir, un nu Madonas florbola komandai jau šosestdien būs jādodas uz Talsiem, kur to gaida tikšanās ar Rietumu apakšgrupas otrās vietas ieguvējiem – „Talsi/ZZS".
Talsu nezināmais
Talsu komanda apakšgrupas turnīrā ieguva 34 punktus, kas ir par 4 vairāk nekā Madonas komandai, taču punktu skaits nesniedz objektīvu informāciju par abu komandu spēku samēru, jo katra spēles līdz šim aizvadīja tikai ar savas apakšgrupas komandām, līdz ar to objektīvi spriest par abu komandu spēku samēru nav iespējams. Līdzīgi kā Austrumu apakšgrupā arī Rietumos ir izteikts līderis – florbola klubs „Jūrmala". Šai komandai šosezon zaudējuma rūgtumu vēl nav nācies piedzīvot, un vienīgos punktus tā ir zaudējusi, vien izcīnot uzvaras pagarinājumā. Talsinieki sezonas sākumā līderiem vēl spēja turēt līdzi, taču uz beigām komanda jau sāka izsēt punktus pret citām apakšgrupas komandām – „Ķekavu" un „Kandavu". To, vai iemesls ir savainojumi, komandas sliktāks sniegums vai jau pāragra otrās vietas nodrošināšana tabulā, var tikai minēt, taču pilnīgi droši var prognozēt, ka madoniešus Talsos viegla pastaiga negaida.
Saskaņā ar čempionāta nolikumu izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināls norit līdz divām uzvarām. Pirmā un, ja nepieciešams, trešā spēle tiek aizvadīta augstākstāvošās komandas laukumā (Madonas sporta centrā spēle ar „Talsi/ZZS" notiks 6. martā). Līdzīga formula ir arī pusfinālos un finālā, vien trešās vietas ieguvējs tiks noskaidrots vienas cīņas laikā.
Starp rezultatīvākajiem
Kaut arī Madonas florbola komandas sniegums apakšgrupas turnīrā var raisīt dalītas jūtas, ir jāatzīst, ka komandu spēku samērs 1. līgā ir diezgan līdzvērtīgs. Madonas florbola komandas minimālais uzdevums saglabāt vietu 1. līgā ir izpildīts, tādēļ šobrīd var noskaņoties izslēgšanas spēlēm, kurās arī tiks noskaidroti līgas uzvarētāji.
Atgādināšu, ka pagājušajā gadā madonieši izcīnīja augsto trešo vietu, un arī šogad ambīcijas nav mazinājušās. Komandas vilcējspēks ir pirmā jeb rēzekniešu maiņa, kuras divi spēlētāji pēc rezultativitātes punktiem kopvērtējumā atrodas desmitniekā. Igors Kalnačs ar 43 punktiem (18 vārtu un 25 piespēles) ieņem otro vietu, bet Aleksandrs Grehovs ar 32 punktiem (26 + 6) – septīto. Diemžēl mazāk rezultatīva ir pārējo divu maiņu spēle. Kopš iepriekšējās sezonas tās sastāva ziņā ir būtiski mainījušās, arī sezonas laikā tā īsti iespēlēties nesanāk, jo bieži vien iztrūkst kāds no pamatsastāva spēlētājiem.
Kopumā Madonas florbola komanda grupu turnīrā izcīnīja 10 uzvaru, bet 6 reizes bija spiesta atzīt pretinieku pārākumu. Kopējā vārtu attiecība bija -3, kas uz cēsnieku +35 fona neizskatās visai iepriecinoši. Salīdzinoši zema ir bijusi arī madoniešu metienu precizitāte – 15% iepretim jau minētajiem komandas sīvākajiem pretiniekiem – „Cēsīm/CB", kam precīzs bija katrs piektais metiens. Tiesa, ne visi statistikas rādītāji ir tik slikti. Krietni uzlabojusies kopš pagājušās sezonas ir spēlētāju disciplīna. Iepriekš mūsējie bija pārliecinoši līderi šajā rādītājā, un tas ne vienreiz vien maksāja uzvaru, bet šosezon ar 131 soda minūti desmit komandu konkurencē madonieši ir vien piektajā vietā. Jācer, ka komandas disciplīna nesāks klibot arī ceturtdaļfinālā, kad katra kļūda vai nevajadzīgs noraidījums var izšķirt to, vai komandai sezona beidzas, vai arī tā turpina cīņu par godalgām.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS