25. novembrī Madonas pilsētas sporta centrā Amatieru basketbola līgas (ABL) mačā tikās Madonas BJSS/SEB un Jēkabpils SC komanda.
Lai cik tas būtu dīvaini, bet mača liktenis izšķīrās jau pirmajās 10 minūtēs, kad viesi izvirzījās vadībā ar rezultātu 12 : 34, trāpot grozā visos metienos no dažādām distancēm. Otrajā, trešajā un ceturtajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās un noritēja līdzīgi. Šī bija pirmā spēle šosezon, nepiedaloties Mikum Sokolovam, un, iespējams, tāpēc jaunajiem spēlētājiem piemetās "lampu drudzis".
Komandu pamatīgi pievīla arī tālmetieni, kur no 20 tikai divi sasniedza mērķi. Rezultāts – 67 : 91 (M. Cīrulis – 20 p., 12 atlecošās bumbas, R. Zemītis – 18 p., 4 rezultatīvas piespēles). Decembrī ABL komandai gaidāmi trīs izbraukumi – uz Cēsīm, Salacgrīvu un Alūksni.
Swedbank Jaunatnes basketbola līgā turpina priecēt 1. divīzijas jaunpienācēji – Madonas BJSS U-14 komanda. 17. novembrī Rīgā, Teikas vidusskolā, mūsējie tikās ar BS "Rīga/VEF" komandu. Labā cīņā pie groziem, ātrā spēlē mūsējie izcīnīja savu astoto uzvaru ar rezultātu 62 : 37 ( Z. Raimo – 22, N. Stalīdzāns – 17 p.).
24. novembrī U-14 komanda viesojās Ķeizarmežā, kur sacentās ar BJBS "Ķeizarmežs" komandu. Līdz šai spēlei mums bija 8 uzvaras, 2 zaudējumi, bet pretiniekam – 7 uzvaras, 3 zaudējumi. Tātad zaudējuma gadījumā "Ķeizarmežs" turnīra tabulā mūs apsteigtu. Šajā komandā spēlē šīs vecuma grupas līgas otrs rezultatīvākais spēlētājs, ar kuru arī radās lielākās problēmas. Uz spēles beigām Elvis Jesajans labi tika galā ar pretinieka komandas līdera neitralizēšanu, kas bija īpaši svarīgi divas minūtes līdz spēles beigām, kad rezultāts bija tikai plus 4 punkti mums par labu. Tomēr beigas puiši "nokapāja", kā pienākas, un izcīnīja 9. uzvaru ar rezultātu 56 : 45 (N. Stalīdzāns – 20 p.).
Sakarā ar to, ka 1. divīzijā iekļuvusi tikai Madonas U-14 komanda, tai visas spēles jāaizvada izbraukumā pa divām reizēm divos apļos, bet pie mums pa reizei ciemosies tikai BS "Rīga/Pārdaugava", "Gulbene" un "Saldus" komandas. Tādēļ viena no retajām iespējām un vienīgā vēl šogad, lai redzētu un atbalstītu mūsu 1. divīzijas komandu spēlē ar BS "Rīga/Pārdaugava" (bijusī 3. BJSS – pagājušās sezonas 3. vietas ieguvēja Latvijā), būs 2. decembrī pulksten 16 Madonas pilsētas sporta centrā. Vecāki var braukt arī uz Gulbeni, lai atbalstītu savus sportiskos bērnus spēlē Gulbenē 4. decembrī pulksten 11.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto