5. martā slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils" jau 16. gadu notiks pulkveža Oskara Kalpaka balvas izcīņa militarizētajā stafetē. Parāde tiks atklāta pulksten 10.30.
Pasākumu rīko Madonas rajona padome sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas tiesnešiem.
Tradicionāli stafetē piedalīsies Latvijas skolu jaunsargi, NBS karavīri, zemessargi un citi interesenti. Pērn par O. Kalpaka kausu cīnījās 84 komandas (420 dalībnieku), bet kauss aizceļoja uz Pāvilostu. Beidzamajos gados militarizētās stafetes dalībnieku vidū bija arī viesi no Igaunijas un Lietuvas.
Pagājušajā gadā, kad sniega nebija, slēpošanu aizvietoja ar skriešanu, bet šogad sniega ir daudz, un būs atkal jāslēpo. Sacensību rīkotāji informē, ka tradicionāli komandām būs jāsacenšas piecos etapos – granātas mešanā mērķī, šaušanā ar mazkalibra šauteni pa baloniem, slēpošanā un šaušanā pa biatlona mērķiem, komandas skrējienā ar ievainoto komandas biedru nestuvēs.
Autore: IVETA ŠMUGĀ