Kā jau katru gadu, arī šogad privātajā kristīgajā iestādē „Grašu bērnu ciemats" viesojās jaunietes no Zviedrijas, kas savā skolā Zviedrijā mācās sociālo aprūpi un specializējas bērnu aprūpē.
Grašos viņām tika dota iespēja 3 nedēļas rūpēties par bērniem, strādāt ar viņiem un, protams, gūt sev tik ļoti nepieciešamo pieredzi.
Šogad praksē un pieredzes apmaiņā bija ieradušās 2 meitenes – Judīte un Ramona. Viņas abas mācās 12. klasē un šādu iespēju ļoti novērtē, jo ne jau visiem tāda tiek dota. 19. novembrī meitenes bija Madonā, lai apmeklētu Madonas Valsts ģimnāzijas organizēto koncertu par godu Latvijas valsts 90. gadadienai. Meitenes izteicās, ka koncerts viņām esot šķitis ļoti patīkams un tiešām sirsnīgs (viņas sajutušas tās emocijas, ko jaunieši izjūt pret savu valsti lielajā jubilejā).
Arī savā pēdējā nedēļā Latvijā meitenes viesojās Madonā, bet šoreiz – lai mazliet iepazītu pašu pilsētu un tiktos ar Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomi. Sākumā viņām bija neliela ekskursija pa Madonu – pilsētas domi, skolām, bērnu un jauniešu centru un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju. Gan Judītei, gan Ramonai it īpaši patika muzejs, kur viņām tika dota iespēja aplūkot izstādi „Tautas apģērbs un mode", un īpaši jāpateicas muzeja darbiniecei Zinaīdai Apsītei, kas piedāvāja šo izstādi izrādīt un pastāstīt par to sīkāk.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.12.2008.
Autore: KRISTIĀNA ŠTĀLA
Madonas Valsts ģimnāzijas
10.a klases skolniece
OĻĢERTA SKUJAS foto