Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.
Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 17. reizi, Latvijā – 16. reizi, mūsu skolā – 8. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.
Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publisko un skolu bibliotēku Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.
Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notika no 11. līdz 17. novembrim. Tai bija trīs kopējie lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tika piedāvāts lasījums pusaudžiem. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma bija „Ziema Ziemeļos".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.11.2013.
Autore: DZINTRA VIĻEVIČA,
A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotekāre