Pirmdien Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta klientiem un zupas virtuves apmeklētājiem tika dāvātas svētku pusdienas, kā arī lieliska iespēja klausīties koncertakcijas „Ziemassvētku Roze 2010" labdarības koncertu.
Pirms koncerta zupas virtuves apmeklētāji arī varēja baudīt svētku pusdienas – „Krūmiņa beķereja" bija sarūpējusi pīrādziņus un bulciņas, z/s „Jaunkalēji" – Andreja Broka cepto maizi, bitenieks Tālis Karlsons – medu un SIA „Vladma" vadītāja Inese Ladiga – piparkūkas.
Koncertakciju, kurā piedalās dziedātāji Lorija Vuda, Ivars Cinkuss un komponists Uģis Prauliņš, jau ilggadēji klausītājiem dāvā Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Lielais koncerts norisinājās kultūras namā pirmdienas vakarā, taču jau pa dienu mūziķi, tikko iebraukuši Madonā, steidzās ar nelielu koncertiņu iepriecināt arī sociālā dienesta klientus.
Atklājot koncertiņu, Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Hanss Jensons uzrunāja klātesošos: – Esmu no Zviedrijas un Madonas draudzē sāku strādāt šā gada 1. jūnijā, pirms tam biju mācītājs Priekules draudzē. Arī tur daudzus gadus esmu skaisti svinējis Ziemassvētkus, Kristus piedzimšanas svētkus, kas ir ļoti nozīmīgs notikums. Svētku skaistumā, kas šoreiz izteikts caur koncertiņu, vēlējāmies dalīties arī ar jums. Laikā, kad piedzima Jēzus Kristus, arī bija grūtības un cilvēki gaidīja palīgu. Viņi sagaidīja Viņa piedzimšanu, kas arī šodien var mums palīdzēt jebkurā dzīves situācijā. Svarīgi, lai mēs esam laimīgi savās izjūtās, ar veselīgu attieksmi pret dzīvi – Kristus ir tas, kas nes mums gaismu. Tāpēc šajā tumšajā laikā Ziemassvētki ir zīmīgi, kad ne tikai dabā sāks parādīties gaisma, bet arī mūsu garīgajā dzīvē to vajag aktualizēt.
Labdarības koncertā skanēja Ziemassvētku dziesmas, un noslēgumā visi klātesošie vienojās dziesmā „Klusa nakts, svēta nakts".
– Šīs koncertakcijas mērķis jau vairāku gadu garumā ir dāvāt pozitīvas emocijas tiem, kam dzīvē sokas grūtāk. Esam koncertējuši gan bērnunamos, gan sociālās aprūpes centros visā Latvijā. Tas ir mūsu virsuzdevums. Varbūt ir emocionāli vieglāk sniegt prieku publikai, kas pati var atnākt uz koncertu, bet ir daļa cilvēku, kas nevar un nekad arī neatnāks. Vienmēr pēc šādām vizītēm, lai arī kur mēs būtu koncertējuši, paši jūtam, kādu lādiņu gūstam, darot ko labu līdzcilvēkiem. Dvēseles siltumu nekādi laiki nevar izdzēst – tas vai nu ir, vai nav. Tāpēc arī šajā koncertakcijā gadu no gada, acīmredzot, pulcējas tie mākslinieki, kam šī siltuma, ko dāvāt citiem, netrūkst. Tas ir pacilājoši, ka papildus tam, ko darām ikdienā, varam izdarīt arī kaut ko vairāk, – atzina dziedātājs un diriģents Ivars Cinkuss.
Koncertakcijas ietvaros ierasts, ka mākslinieki sadarbojas ar vietējās draudzes mācītāju, kas koordinē, pie kā viesoties ar koncertiņu. Pagājušajā gadā mūziķi bijuši pie Hansa Jensona Priekulē, bet šogad viņš jau strādā Madonā. Mācītāja aktīvā darbība viņus ļoti priecēja, tāpēc mākslinieki izteica cerību par turpmāku sadarbību. Savukārt Hanss Jensons pastāstīja, ka par domu, kur sniegt labdarības koncertiņu, ko mūziķi piedāvā koncertakcijas ietvaros, jāpateicas sociālā dienesta darbiniekiem.
Jautāta par izjūtām, ko koncerta laikā mākslinieki radīja un saņēma, kādreizējā „Čikāgas piecīšu" dalībniece, studijas bērniem un jauniešiem vadītāja Lorija Vuda atbildēja: – Neteikšu, ka mums nerada prieku uzstāties kultūras namos, bet vietās, kur koncerti notiek reti, pirmkārt, mūs pašus pārņem īpašāka izjūta. Pirms daudziem gadiem draugs un kolēģis Artis Eglītis ierosināja ideju rīkot labdarības koncertiņus arī ārpus baznīcas sienām. Tas man šķiet skaists veids, kā parādīt – baznīca iet pretim cilvēkiem. Koncertu laikā mēs redzam, cik ļoti nepieciešama saskarsme starp cilvēkiem, kā nereti pietrūkst.
Kopīgo mākslinieku vēlējumu visiem Madonas reģiona iedzīvotājiem izteica komponists un mūziķis Uģis Prauliņš: – Tuviem un tāliem, lieliem un maziem vēlu veselību. Pirmkārt – garīgo, otrkārt – fizisko veselību. Tā otra iet vairāk vai mazāk rokrokā ar pirmo, bet ko dos fiziskā veselība, ja nav kārtībā garīgā? Tāpēc to visiem novēlu – arī tiem, kas domā citādāk nekā mēs. Tāpat Ziemassvētki ir piedošanas laiks. Varbūt ne vienmēr tā īstā taciņa dzīves ceļā būs īsākā vai taisnākā, bet aicinu visus vismaz šajā laikā mēģināt sarunāties ar tiem, ar ko varbūt izcēlies kāds konflikts, būt gaišākiem citam pret citu.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto