Madonas pilsētā, līdzīgi kā daudzviet citur, gan Ziemassvētku, gan gadumijas gaidīšanas laiku gaišāku vērš iedegtais svētku noformējums.
Pirmie dekorējumi – tradicionālās sniegpārsliņas pie apgaismes stabiem, tāpat svečturi ar spožām lampiņām daudzu iestāžu un privātmāju logos – šogad tika iedegti jau novembra beigās. Tie vēstīja, ka pavisam drīz beigsies gada tumšākais periods, sākies ceļš uz gaismu, un dienas pakāpeniski kļūs garākas.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs „Madonas Novada Vēstneša" decembra numurā savā un Madonas novada pašvaldības vārdā saka paldies katram, kurš izrotājis savu logu, māju un pagalmu, padarot šo svētku laiku daudz skaistāku; katram, kurš saviem apkārtējiem sniedz atbalstu un mīlestību.
Dažādi dekori
Tuvojoties Kristus piedzimšanas svētkiem, Madonas pilsēta kļuva aizvien krāšņāka un spožāka. Centrā parādījās jauni dekorējumi – lielā egle Saieta laukumā iemirdzējās jaunā svētku veidolā, arī strūklakā pirmoreiz uzziedēja krāšņas ūdensrozes. Daudzviet tika izvietotas arī iepriekšējos gados izmantotās dekorācijas, kā, piemēram, pie Blaumaņa pieminekļa, lūgšanu kapelas un citur. Ļoti veiksmīgi, manuprāt, tika izmantots arī iepriekšējo gadu lielās egles noformējums – spožās saulītēs mirdzošais koks pie Madonas kultūras nama uzmanību saista jau no tālienes. Un, protams, par svētku noskaņojumu parūpējās ne tikai pašvaldības iestādes un uzņēmumi, skolas, bērnudārzi un valsts iestādes, bet arī privātmāju iedzīvotāji un firmu īpašnieki. Madonā patiešām vakara un nakts tumsā izskatās brīnišķīgi!
Arī Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce „Staram" apstiprināja, ka, gatavojoties Ziemassvētkiem un Jaungada sagaidīšanai, tika nopirkti jauni dekori un pielietojums atrasts arī iepriekšējo gadu dekoriem. Tā, salabojot iepriekš jau izmantotos dekorus, tie pie apgaismes stabiem tika uzlikti arī Gaujas ielā pie Madonas sporta halles.
Salūts no bijušās tipogrāfijas jumta
Savukārt vaicāta par gadumijas pasākumu Saieta laukumā, viņa pastāstīja, ka tā norise būs tradicionāla. Tiks iedegti aizejošā gada 12 mēnešus simbolizējošie bluķi un ugunskurs, bet svētku salūts, līdzīgi kā pagājušajā gadā, tiks šauts no bijušā „Madonas poligrāfista" ēkas jumta.
– Viss būs, tikai bažīgus dara sinoptiķu prognozes. Laikapstākļi gan diemžēl solās būt ne pārāk labvēlīgi, sinoptiķi pat prognozē negantus lietus un vējus, taču, cerams, vismaz salūta brīdī laiks stabilizēsies, svētku uguņošana būs tikpat skaista kā citus gadus un Jauno gadu sagaidīsim jaukā noskaņā, – uzsvēra Gita Lutce.
Lielu prieku visu šo laiku, līdz pat Otrajiem Ziemassvētkiem, mūspusē sagādāja arī sniegs. No tā gan šajās dienās ir pavisam maz palicis. Daudzi, kā, piemēram, Smudžu ģimene to izmantoja dažādu sniega figūru veidošanai, radot patiešām apbrīnas vērtus darbus – zirga figūru, galdiņu ar krēsliem, kur piesēst bērniem un nofotografēties, tāpat citas, bet Ziemassvētkus sagaidīja ar lielu, skaistu un kuplu sniega egli.
Taču Jauno gadu, izskatās, kā jau minēja Gita Lutce, sagaidīsim rudenīgos laikapstākļos. Labi, ka vismaz Ziemassvētkus piedzīvojām baltus. Tiksimies Madonā, Saieta laukumā, 31. decembrī jau no pulksten 23.30. Pulksten 24 – svētku uguņošana.
29.12.2017.