Ja vēlēšanās būtu bijusi iespēja balsot elektroniski, vēlētāju aktivitāte varētu pieaugt pat par 20%.
Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem, Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā piedalījušies 30% vēlētāju, kas ir ārkārtīgi zems vēlētāju līdzdalības rādītājs un skaidrs signāls tam, ka pēc iespējas īsākā laika posmā ir jārod saprātīgs un ilgtspējīgs risinājums vēlētāju aktivitātes paaugstināšanai.
Tik zema vēlētāju aktivitāte ir neapgāžams pierādījums tam, ka Latvijā ar dubultu sparu jāstrādā, lai jau iespējami drīz ieviestu iespēju vēlēšanās balsot elektroniski, kas būtu ne tikai papildu instruments vēlētāju aktivitātes paaugstināšanai, bet arī noderīgs balsošanas mehānisms tieši tiem vēlētājiem, kuri tādu vai citādu iemeslu dēļ izvēlas neapmeklēt vēlēšanu iecirkņus.
Pēc maniem aprēķiniem, iespēja vēlēšanās balsot elektroniski vēlētāju aktivitāti paaugstinātu vismaz par 15-20%.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.05.2014.
Autors: JĀNIS UPENIEKS,
Saeimas deputāts,
biedrības „Brīvie demokrāti"
valdes loceklis