Madonas katoļu baznīcas prāvests Rihards Rasnacis informē, ka vikāra (prāvesta palīga) viņam, kā bija plānots, šovasar nebūs.
Tas saistīts ar to, ka ilggadējais Romas katoļu Liepājas diecēzes bīskaps Vilhelms Lapelis atteicies no bīskapa amata pienākumu pildīšanas, un pāvests Benedikts XVI Lapeļa atteikumu ir pieņēmis saskaņā ar Baznīcas tiesību kanonu, kas noteic, ka bīskaps, kurš slimības vai cita nopietna iemesla dēļ nespēj pildīt savus pienākumus, tiek aicināts atkāpties no amata. Lapeļa vietā uz laiku Liepājas diecēzes bīskapa pienākumus pildīs Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, bet izmaiņas līdz ar to skars arī citas draudzes.
30. jūnijā Liepājas svētā Jāzepa katedrālē notiks atsveicināšanās no Lapeļa un Svētā Mise.
Autore: INESE ELSIŅA