Svētdien pēcpusdienā Madonā no Zviedrijas ieradīsies Djursholmas Rotari kluba un organizācijas „Glābiet bērnus!" („Save The Children!") delegācija vairāku cilvēku sastāvā, kas pie mums uzturēsies līdz otrdienai, 16. jūnijam.
Kā „Staram" pastāstīja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, Djursholmas Rotari klubam ir izveidojusies cieša sadarbība gan ar Madonas novada pašvaldību, gan Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komiteja. Kluba pārstāvji Madonā ir jau viesojušies, un arī Madonas novada pašvaldības delegācija 3 cilvēku sastāvā pagājušā gada septembrī devās uz Stokholmu, lai piedalītos Djursholmas Rotari kluba sanāksmē un sniegtu informāciju par Madonas novada aktualitātēm, līdz šim saņemtās humānās palīdzības izlietojumu, pašreizējo situāciju, problēmām un iecerēm sociālo institūciju jomā un turpmāk nepieciešamo palīdzību.
Djursholmas Rotari klubā tiek īstenots pat speciāls projekts palīdzības organizēšanai tieši Madonas novadam. Delegācijas sastāvā, kas ieradīsies Madonā, būs arī šī projekta vadītāja Karina Creliuss.
Arī organizācija „Glābiet bērnus!" („Save The Children!") aktīvi iesaistās palīdzības sniegšanā un ir sarūpējusi vairākus sūtījumus maznodrošinātajām ģimenēm gan mantiskā, gan naudas formā. Pateicoties šādam atbalstam, maznodrošināto ģimeņu bērni varēja iegādāties nepieciešamās lietas gan 1. septembrim, gan skolas izlaidumam.
Ieradušies Madonā, viesi no Zviedrijas iepazīsies ar situāciju sociālajā jomā Madonas novadā, apmeklēs iestādes un ģimenes, kuras ir jau saņēmušas viņu sniegto palīdzību, lai pārliecinātos, vai tā ir sasniegusi mērķi un lieti noderējusi. Viesi apmeklēs arī Madonas slimnīcu, topošo pansionātu Mārcienā, bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru „Ozoli".